Senior Male

Zabúdate sa schuti usmievať lebo nemáte pekné zuby, prípadne vám nejaký zub v ústach chýba? Tak to je chyba, moderná zubná technika vie ako dosiahnuť, aby ste sa naozaj nemuseli hanbiť za svoj úsmev. Nemusíte sa vystavovať žiadnemu obrusovaniu zdravých okolitých zubov, zabudnite aj na snímateľnú protézu. Trendovým riešením sú dentálne implantáty, ktoré vedia ľahko a bezpečne obnoviť chýbajúce zuby s pomocou analogických umelých zubov. Neodlíšite ich od pravých zubov a navyše, môžete si vybrať z troch druhov zubných implantátov, ktoré riešia špecifické klinické situácie.

 

Inovatívny prístup k obnove zubov

 

Váš zubný lekár vám určite bude vedieť odporučiť, aký dentálny implantát je pre vás vhodný. Dbajte na to, aby klinika, kde vám budú zákrok vykonávať, mala inovatívny prístup k obnove zubov a dlhoročné skúsenosti. Potrebujete poradiť? Na webe implantation.sk nájdete vhodné odporúčania ako mať pekný úsmev vďaka zubným implantátom Roott.

 

Implantáty tvaru koreňa sa používajú vtedy, keď vám chýba jeden alebo viacero zubov. Podmienkou je, že musíte mať dostatočný objem kostí. Je to celkom jednoduché. Najskôr sa časť implantátu zavedie do čeľuste, kde sa hojí počas štyroch až šiestich mesiacov, kým sa pevne spojí s kosťou a neskôr sa nasadí nadstavba, na ktorú sa upevní trvalá náhrada. Kompresnými implantátmi je možné zafixovať stálu zubnú náhradu už na tretí deň po chirurgickom zákroku. Bazálne implantáty sú optimálnym riešením, keď vám chýba viac zubov v situácii s významnou atrofiou čeľustnej kosti a v prípade, keď je potrebná extrakcia zubov.

 

Aj o dentálne implantáty sa treba starať

 

Ak váš prirodzený chrup nahradila snímateľná protéza či zubné implantáty, na ich poctivú hygienu nemôžete zabúdať. Po nasadení trvalej náhrady na implantát je samozrejmosťou umývanie zubov po každom jedle alebo minimálne 2-krát denne, vždy ráno a večer. Zvýšenú pozornosť je potrebné venovať medzizubným priestorom, najmä v oblasti zubných implantátov. V týchto miestach sa totiž najviac zachytávajú čiastočky potravy a tvorí sa zubný povlak, ktoré môžu spoločne spôsobovať krvácanie ďasien či obzvlášť nebezpečné zápaly ďasien. Tie predstavujú pri zubných implantátoch vážnu komplikáciu. Používajte preto pravidelne medzizubnú kefku a zubnú niť a poctivo plňte všetky odporúčania vášho zubného lekára spojené so starostlivosťou o zubné implantáty.