Určite to poznáte, tú obrovskú chuť na sladké. Či už sme šťastní, dobre naladení alebo naopak v depresii, sladké jedlá nám dodávajú pocit spokojnosti, nakoľko cukor obaľuje nervy, a preto sa cítime oveľa pokojnejší. Niekedy si vystačíme s cukríkom, sladkým pečivom či palacinkou, no neraz, najmä v nedeľu a počas sviatkov, pečieme vo veľkom. Vychutnať si koláče, zákusky, zmrzliny či fondue v prítomnosti priateľov a rodiny je na nezaplatenie. No na druhej strane, na nezaplatenie sú aj samotné sladké pochúťky. Rodinný rozpočet je ideálny pre domáce pečenie, čo by ste však povedali, ak by Vám niekto ponúkol niektorý z týchto najluxusnejších dezertov sveta? Investovali by ste?

ZMRZLINOVÉ SUNDAE „ABSURDITA“

Absurdita

V Three Twins Ice Cream parlor v Napa (Kalifornia) si môžete za 60.000 dolárov (takmer 45.000 eur) kúpiť zmzlinový pohár, ktorý by sme mohli pokojne nazvať “Absurdita”. Táto sladká pochúťka totiž zahŕňa aj výlet do Afriky! A ak Vám náhodou nebude stačiť vychutnávanie si zmrzliny na vrchole Kilimandžára, majiteľ Three Twins do nej osobne pridá ľad z vrcholku tejto hory. Dezert je spojený s letenkou prvej triedy do Tanzánie, ubytovaním v 5-hviezdičkovom hoteli, výstupom na horu so sprievodcom a čaká na Vás aj darčekové tričko. Zmrzlinový pohár pre dvoch Vás bude stáť len 85.000 dolárov (cca 64.000 eur). No nekúp to!

DIAMANTOVÁ BÁBOVKA

ovocny kolac

V roku 2005 trvalo japonskému majstrovi cukrárovi šesť mesiacov, aby pomocou svojich šikovných rúk vytvoril ovocnú bábovku, ktorá sa neskôr predala za 1.650.000 dolárov (vyše 1.228.000 eur). Jednotlivé zložky tohto hriešneho dezertu sú doteraz držané v tajnosti, no jedno, čo vieme s istotou potvrdiť je, že bol pokrytý 223 diamantmi. Ak máte nejaké doma nazvyš, prihoďte ich najbližšiu nedeľu do cesta. Vaše svieže letné koláče tak zažiaria o niečo viac. 

JAHODOVÝ ARNAUD

jahodovy arnaud

Ak niekedy zájdete počas rodinného výletu do reštaurácie Arnaud´s vo Francúzskej štvrti New Orleans a budete mať pár drobných navyše, objednajte si špeciálny jahodový dezert za smiešnych 1.400.000 dolárov (vyše 1.040.000 eur). Obsahuje na počudovanie aj jahody, ktoré sú marinované v najlepšom portskom víne a sú podávané s mätou, krémom a 4,7 karátovým prsteňom s ružovým diamantom, ktorý niekedy patril sirovi Ernestovi Casselovi, anglickému finančníkovi. Samozrejme, existuje aj verzia pre nás “obyčajných smrteľníkov”, a to jahody podávané „len“ s portským z vínnej pivnice Charlesa X. Táto lacnejšia verzia Vás vyjde na 25.000 dolárov (viac ako 18.000 eur). Bon appetite!

KRÁĽOVSKÁ SVADOBNÁ TORTA

kralovska torta

Na prípravu potrebujete: formy na torty rôznych veľkostí, trochu modrej krvi, 1 x Princa Williama a ostatné už pôjde samo. Potom môžete predať kúsok Vašej torty minimálne za 4.160 dolárov (3.000 eur). Presne za toľko bol totiž vydražený kus zo svadobnej torty vojvodkyne Kate Middleton a Princa Williama. A nikoho netrápi to, že je dva roky starý. Áno, ten koláč.

ZLATÝ FÉNIX

zlaty Fenix

Ak Vám nerobí problém zaplatiť 1.000 dolárov (745 eur) za malý koláčik (tzv. cupcake), nemusíte dlho hľadať. Stačí, ak sa počas dovolenky v Dubaji zastavíte v exkluzívnej predajni Bloomsbury Cupcakes. Tu Vám prinesú túto sladkú pochúťku doslova na zlatom podnose a to na 24-karátovom zlatom stojane od Villari. Navyše, dostanete ho pokrytý luxusnou čokoládou a jedlým zlatom. V recepte sú použité taktiež najlepšie vanilkové bobule priamo z Ugandy. Bez pochýb sa budete oblizovať až za ušami.

Možno niektorých z Vás zláka tá ohromná cena, no veríme, že väčšina z týchto maškŕt nechutí tak dobre ako tie od našich mám, tiet a babičiek. Radšej kúpte svojim domácim gazdinkám nové formičky na pečenie a tešte sa, že Vám upečú sladké dobroty iba za pekné slovo a milý úsmev.

Zdroj a foto: financesonline.com, notstepfordwives.com