Leto sa blíži, a tak ďalšia dôležitá vec, ktorá Vám nesmie chýbať, je… Áno, bicykel. Stvorený pre leto a nespútanú zábavu, kedy Vám môže všetko doslova vyfúkať z hlavy. Zabudnete na starosti a necháte sa unášať. 

No vybrali by ste sa na jazdu s bicyklom, ktorý pokrýva 24 kilogramov zlata? Jazdiť na takomto dvojkolesovom krásavcovi si vyžaduje tréning, no každý z nás by to rad oželel, len aby mohol naň zasadnúť. Kto by nechcel šokovať okolie zlatým bicyklom?

Pýtate sa na cenu? Sadnite si a držte sa, pretože tá je doslova astronomická. Keby sme mali byť presní, tak je to 1 008 060 amerických dolárov. Dizajn “The House of Solid Gold” je skutočným umeleckým dielom. Kalifornská spoločnosť vyhlásila, že tento „zlatý nápad“ nevznikol v zlomku sekundy. Všetko sa stalo vďaka generálnemu riaditeľovi Hugheovi Power, ktorému na cyklistickom výlete do hôr skrsla v hlave myšlienka o bicykli zo zlata. A takto vlastne vznikol unikátny bicykel. 

O jeho výstrednosti svedčí aj fakt, že sedadlo je potiahnuté hnedou kožou z aligátora. Tiež je obalené zlatom a bicyklu podáva jedinečný nádych. Na logo “The House of Solid Gold” bolo použitých 500 čiernych diamantov a 500 zlatých zafírov.

Na zákazku bolo vyrobených iba 13 kusov. Veľkovýroba sa nechystá. 

Chytáte sa za hlavu a vravíte si, aká to rozmarnosť? Najlepšie na celej edícii zlatých bicyklov je, že väčšia časť zisku pôjde na charitatívne účely, ktoré prispejú k sociálnemu rozvoju najchudobnejších.

Ak sa náhodou chystáte kúpiť tento bicykel, nielenže sa z neho budete tešiť, ale získate aj dobrý pocit na srdci, pretože ste pomohli ľuďom na úplnom dne. Takpovediac, bude to najlepší pocit, aký môže človek mať. Bude to ako jazdenie za charitu. Tak idete na to, máte záujem? :-)

Zdroj a foto: dailymail.co.uk