Takmer každá domácnosť súperí s problémom nedostatku odkladacích miest. Veci totiž stále pribúdajú, starých sa zbavujeme len ťažko, a preto potrebujeme naozaj veľkokapacitné riešenie úložných priestorov. A práve to aj k vám domov prinesú vstavané skrine.

Efektívne využitie ponúknutého miesta

Ak si v obchodoch s nábytkom kúpite obyčajnú šatníkovú skriňu, po jej umiestnení zostane medzi ňou a stropom voľný priestor, ktorý je prakticky nevyužiteľný. Samozrejme, môžete naň položiť prútený kôš ši škatuľu, no to pôsobí veľmi neesteticky. Na rozdiel od šatníkových využívajú vstavané skrine miesto siahajúce od zeme až po strop a premieňajú ho na obrovské skladisko, v ktorom nájde svoje pevné miesto vaše oblečenie, ale aj čokoľvek iné, čo potrebujete uskladniť. V ideálnom prípade je vstavaná skriňa umiestnená pozdĺž celej jednej steny, pretože takéto riešenie nielen zvyšuje jej kapacitu, ale aj šetrí peniaze. Nie sú totiž potrebné žiadne bočné dosky, a tak na skrini dokážete ušetriť aj stovky eur.

Vstavané skrine vhodné do každej miestnosti

Vstavané skrine nachádzajú svoje miesto prakticky v každej miestnosti bývania. Najčastejšie ich nachádzame na chodbách alebo v spálňach, pričom v nich sú často nahrádzané vstavanými šatníkmi, ktoré sú tvorené z korpusov skríň. Stále častejšie rodičia siahajú po vstavaných skriniach aj do detských izieb. Takýto nábytok rastie spolu s dieťaťom a je stále aktuálny, aj keď vyrastie. Samozrejme, skriňu dokážete prispôsobiť umiestneniu v detskom svete rozličnými veselými farbami či fototapetami na posuvných dverách. Vstavané skrine dnes dokonca nahrádzajú obývacie steny či úložnú časť kuchynských liniek.

Praktické nástavce na vstavané skrine

Zaujímavým doplnkom k vstavaným skriniam, ktorý je použiteľný na chodbe, v spálni či v detskej izbe, je nástavec. Ten je určený na rozšírenie úložných kapacít o priestor nachádzajúci sa nad dverami. Najčastejšie sa využíva ako plynulé pokračovanie vstavanej skrine, ktorej prekážkou sú dvere či na spojenie dvoch modulov vstavaných skríň oddelených dverami. Nástavec na vstavané skrine je kvôli o niečo horšej dostupnosti určený na skladovanie sezónnych vecí. V Amdoor si ho môžete nechať zhotoviť spolu so skriňou či vyrobiť a doladiť ku skrini, ktorá už stojí vo vašej domácnosti.