Dominujúcim prvkom každej obývacej izby je priestranná sedacia súprava. Ešte pred desiatimi rokmi na trhu panovali čalúnené varianty, no so znižujúcou sa obstarávacou cenou prírodnej kože sa začali do popredia predierať kožené sedačky. Vyžarujú svojou eleganciou a zvyšujú celkovú estetickú hodnotu interiéru. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme niekoľko výhod, ktoré vás prinútia ku kúpe jedného moderného prototypu.

Kožený sedací nábytok sa pýši dlhou životnosťou, ak koženému materiálu doprajete dostatočnú a správnu starostlivosť. Koža neprepúšťa prach, pot a ďalšie nečistoty do vnútorného čalúnenia, teda sa nemusíte obávať rozmnožovania roztočov a ďalších parazitov. Alergici sa pohodlne usadí, bez toho, aby pociťovali nejaké dráždenie ich slizníc. Kožené sedačky sú na dotyk veľmi príjemné. Hoci sa traduje, že v zime chladí a v lete lepí, opak je pravdou. Možno máte zlé skúsenosti, pretože ste sedeli na nekvalitnej umelej koži. No prírodná koža je priedušná a izoluje telesnú teplotu.

A nemusíte zostávať pri zemi. Hoci je hnedý odtieň akási nestarnúca klasika, nebojte sa ani výraznejších farieb. Veľkej popularite sa teší aj farba červená, čierna či biela. Fantázii sa medze nekladú a výrobcovia sa snažia čo najviac priblížiť potrebám a požiadavkám zákazníkov.

rohové sedačky

Niekoľkočlenné rodiny s deťmi privítajú viac sedacieho miesta, čo zaistí rohové sedacie súpravy. Hoci je ich obstarávacia cena vyššia, v obývacej izbe vykúzlite dostatok miesta pre rodinu i pre návštevy. Obývačka sa potom stane stredobodom rodinného domu, kde sa budú odohrávať všetky spoločenské stretnutia.

Luxusné kožené sedačky vám prirastú k srdcu. Svoj kúsok už nebudete chcieť za žiadnu cenu vymeniť. Akonáhle si raz zvyknete na koženú sedačku, tento prepych neopustíte.