Na to, aby sme si mohli zariadiť deň presne podľa svojich predstáv, zväčša nemáme veľa času, priestoru, ale ani peňazí. Na oddych si preto rezervujeme maximálne letnú dovolenku, ktorá trvá len niekoľko dní.

Náš životný štýl tak vôbec nezodpovedá tomu, ako by sme chceli. No nejde tu len o naše predstavy. Paradoxne si naša spoločnosť zakladá na krásnom a mladistvom vzhľade, no prirodzene ho dosiahnuť v stresovom prostredí nie je možné. Je to práve stres, ktorý nás najviac ničí, no vystavovaní sme mu neustále. Vyhnúť sa mu nie je možné, a tak sa niet čomu čudovať, že už veľmi skoro máme rôzne choroby, ktoré naši predkovia ani nepoznali.

kava

Stres nás teda ničí, no nevyhneme sa mu. Aby sa to zmenilo, muselo by dôjsť k zmene celej spoločnosti a najmä myslenia našich zamestnávateľov. Práve tí totiž spôsobujú najväčšie napätie vo firmách, a to často v mylnej predstave zvýšiť produktivitu práce. Tým spôsobujú problémy na pracovisku, no presvedčiť ich o opaku je takmer nemožné, keďže sa v tom väčšina riadiacich pracovníkov zrejme aj vyžíva.

Nezostáva teda často iné, ako sa zmieriť so súčasným stavom. No ak sa chcete vyhnúť zdravotným problémom aj predčasnému starnutiu, musíte sa naučiť stresové situácie zvládať. Regenerácia mysle je o to dôležitejšia. Nájdite si teda pravidelne čas sama na seba, stretnite sa s priateľkami, hoci aj pri šálke kávy Robusta. Ak nemáte čas behať po obchodoch, využite výhodný nákup na cafepoint.sk. Zabudnite na prácu a starosti a z chuti sa zasmejte, veľmi to pomáha.

Ak sa však už dlhodobý stres podpísal aj na Vašom vzhľade a nechcete sa s tým zmieriť, využite pomoc odborníkov. Redukcia vrások je dostupná a nie je problémom ani v Bratislave.