Nastavte si prijímanie a odosielanie emailov v klientoch ľahko a rýchlo!
Nastavte si prijímanie a odosielanie emailov v klientoch ľahko a rýchlo!

Pod emailovými klientami si môžeme predstaviť portály, ako je napríklad Outlook alebo Thunderbird či mnoho ďalších. Chcete, aby prijímanie a odosielanie správ fungovalo správne? V tom prípade budete musieť prejsť do nastavení a pridať dôležité porty či servery. O tom si však viac povieme v tomto článku.

V prípade, že sa rozhodnete ísť do toho, je dôležité, aby ste si najskôr overili svoj email. Či funguje a či máte k nemu správne heslo. Častokrát sa totiž stane, že ľudia na heslo zabudnú, čo však nie je žiadny problém. Ak si ho nepamätáte, môžete si nové veľmi rýchlo vygenerovať. Najskôr by ste si však mali podrobne prejsť návod, ako na príjem emailova ich odosielanie v rámci emailových klientov. Je dôležité vedieť, ktoré porty a servery je potrebné skombinovať a nastaviť. Ak by ste ich nastavili nesprávne, v klientoch nebude fungovať všetko tak, ako má.

IMAP protokol

IMAP protokol prináša viacero benefitov. Napríklad, jedna z nich spočíva v synchronizácii. Čo to však v praxi znamená? Ide o to, že ak v klientovi odstránite emaily, budú automaticky vymazané aj v schránke. Ak ich v klientovi presuniete, automaticky sa presunú aj v schránke. IMAP sa najčastejšie kombinuje s SSL zabezpečením. Potrebný je aj exo hosting, pretože IMAP server je pod názvom mail.exohosting.com.

POP protokol

Výhodou POP protokolu je skutočnosť, že v porovnaní s IMAP protokolom je výrazne rýchlejší a jednoduchší na používanie. Taktiež sa používa v kombinácii so SSL zabezpečením, ale je to možné aj bez neho.

Za jednoduchý protokol sa považuje aj SMTP, ktorý reaguje na príjem emailov prostredníctvom priameho spojenia medzi adresátom, a tiež aj odosielateľom. Ak máte problémy so SSL zabezpečením, nastavenia môžete vykonať aj bez neho, no veľmi sa to neodporúča.