Púštny mohykán: Can-Am Maverick zdoláva drsné terény
Púštny mohykán: Can-Am Maverick zdoláva drsné terény

Can-Am Maverick nie je pre slabé žalúdky. Táto šelma s pohonom všetkých kolies je postavená na zdolanie aj tých najnáročnejších terénov od piesočných dún púšte až po skalnaté horské chodníky. S výkonným motorom a robustným podvozkom je Maverick pripravený na akékoľvek dobrodružstvo.

Vyskúšajte vozidlo víťazov pretekov Dakar

Štvorkolka Can-Am Maverick sa pravidelne zúčastňuje prestížnych pretekov Dakar. Na stupni víťazov stála už neuveriteľných šesťkrát. Tento model štvorkolky je pre púšť priam stvorený. V ťažkom teréne vie ukázať svoju pôsobivú silu a odolnosť. Vďaka Mavericku jazdci prekonali drsné cesty a terénne vozidlo zvládlo všetky výzvy púštneho terénu. Vďaka svojmu vynikajúcemu odpruženiu a trakcii si Maverick udržal kontrolu aj v tých najnáročnejších podmienkach. Kto by nechcel do svojej zbierky zaradiť terénne vozidlo, ktoré je mohykánom na vrchole?

Maverick má všetko, čo do drsného terénu potrebujete

Maverick je k dispozícii s rôzne silnými motormi Rotax od 1000 ccm Rotax V-Twin až po 1700 ccm Rotax Turbo. Tieto motory poskytujú dostatok sily na zdolanie akéhokoľvek terénu a nenechajú vás v štichu ani v tom najviac drsnom teréne. K plynulej jazde prispieva i robustný podvozok, ktorý majú všetky štvorkolky can am. Dlhý zdvih odpruženia je navrhnutý tak, aby ste zvládli všetky skoky, drifty a najviac ostré zákruty. Spomenúť musíme tiež široké pneumatiky s hliníkovými kolesami.

Štvorkolka Maverick je vybavená pokročilými technológiami, ktoré zlepšujú jeho výkon a ovládateľnosť. Patria sem napríklad systém riadenia s elektronickým posilňovačom (EPS), systém kontroly trakcie (TCS) a systém kontroly zostupu z kopca (HDC). Kabína je priestranná a pohodlná pre vodiča i spolujazdca. Na dlhé cesty sa s týmto mohykánom môžete vybrať aj vďaka úložnému priestoru, ktorý umožňuje zbaliť kompletnú výbavu na rôzne dobrodružstvá. K štvorkolke je možné pripojiť prídavné boxy, nosiče či chladiče.

Maverick pripravený na každú akciu

Maverick je všestranné vozidlo, ktoré sa dá použiť na rôzne aktivity od rekreačného jazdenia až po preteky. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú vzrušujúci a dobrodružný zážitok z jazdy. Can-Am Maverick je impozantný stroj, ktorý si poradí s akýmkoľvek terénom. Ak hľadáte štvorkolku, ktorá vás posunie za hranice, Maverick je pre vás skvelá voľba.

Maverick i iné modely štvorkoliek Can-Am sa dajú do posledného detailu prispôsobiť vašim požiadavkám. Možné je zostaviť celú štvorkolku alebo si vybrať z rôznych doplnkov, napríklad LED svetiel a navijakov. Konfigurácia štvorkolky je prístupná na odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová