Leto sa spája najmä s pobytom pri mori. Nevieme si často predstaviť tráviť ho niekde doma na záhrade, i keď v minulom roku sa aj takto dalo pekne opáliť.

Toto leto nás v tomto ohľade však sklamalo. Ak ste teda museli leto stráviť doma, zrejme ste sa veľmi netešili z pekného počasia. Neznamená to však, že musíte míňať veľa peňazí na exotickú dovolenku. Ak Vás more neláka, alebo chcete zažiť niečo netypické, vyrazte objavovať naše hory. Aj tie ponúkajú jedinečný oddych presne podľa Vašich predstáv.

Dnes už v Tatrách nemusíte absolvovať len náročné vysokohorské túry. Hotely ponúkajú plný komfort aj náročným dovolenkárom. Vychutnať si tak môžete aj výbornú kuchyňu a samozrejme aj wellness.

Ak však už ste v Tatrách, nesmiete obísť ani prírodu. Absolvovať môžete náročné, ale aj ľahšie túry. Bez problémov nájdete tú správnu oblasť pre akokoľvek zdatného turistu. Ste predsa v prekrásnej prírode, to sa oplatí využiť. Nie nadarmo je horský vzduch prospešný a pomáha liečiť aj rôzne choroby.

Nájdite si teda ten správny horský hotel a zbaľte si aj turistické oblečenie a správnu obuv. Na horách nikdy neviete, aké bude počasie o hodinu, preto sa Vám zíde aj teplé a nepremokavé oblečenie. Avšak aj napriek nevyspytateľnému počasiu, si predsa len budete občas môcť užiť aj slniečko. Preto doma nenechajte ani svoje slnečné okuliare. Do každého počasia sú však vhodnejšie fotochromatické okuliare, ktoré sa prispôsobia slnečnému žiareniu. Bez problémov vidíte aj pod mrakom, a aj keď vyjde slnko, je Váš zrak chránený.