Poznáte to? Ten pocit, že sa Váš vzťah rúti do záhuby? Väčšina z nás si nechce priznať, že sa nachádza v tzv. toxickom vzťahu. Bohužiaľ, v takejto situácií radi zostávame aj napriek tomu, že je to pre našu dušu nezdravé. Korzo Vám napovie, ako zistíte, že už to nemá žiaden zmysel. 

Máte pocit, že všetko, čo robíte je zlé

Áno, aj toto je signál, ktorý napovedá, že niečo nie je v poriadku. No chyba určite nie je iba vo Vás. Človek sa naozaj necíti dobre, pokiaľ ho stále niekto zhadzuje. Dokonca aj vtedy, keď na to nemá žiaden dôvod. Nenechajte sa ponižovať, bude to totiž iba horšie. Človek predsa potrebuje pochvalu a pocit, že si jeho prácu niekto váži. 

Všetko je o Vašom partnerovi, nikdy nie o Vás

Toxických partnerov“ len zriedkavo zaujíma Váš názor. Konverzácie s nimi sú teda jednostranné. Vaše pocity sú druhej strane úplne ukradnuté. Nerešpektovanie a nezáujem sú silnými kandidátmi na profesionálnych zabijakov vzťahu. Niekedy je lepšie z boja odísť, ako zotrvávať v bezvýslednej vojne. 

Zistili ste, že si nedokážete vychutnávať pekné momenty

Ste s partnerom na romantickej prechádzke a nepočujete nič iné len to, aký je tento park škaredý, že ste si dali zlé topánky, mizerné je dokonca aj počasie a celý svet. Myslíte si, že si takúto prechádzku vychutnáte? Jednoznačne nie! Nešťastne sa cítite vy i Váš partner, a preto je nemožné užiť si akýkoľvek kúzelný moment Vášho života.

Keď ste vedľa partnera, cítite sa nepríjemne

Neváhajte ani v tomto prípade, neodmietajte svoje myšlienky a pocity. Aj v tomto je dôležité povedať svoj názor. Tento signál vyvoláva to, že sa dívate na inú tvár, čo vedie nakoniec k tomu, že často už nespoznávate samých seba, ani svoju rodinu a priateľov.

Máte pocit, že nesmiete rásť a meniť sa

Povýšenie v práci? Prijatie do nového tímu? Úspech v maličkostiach či nový účes? Ak sa na všetko pozitívne vo Vašom živote díva partner s nedôverou a s posmechom, je načase zo vzťahu vycúvať. Neexistuje nič horšie, ako mať vedľa seba osobu, ktorá vo Vás neverí a myslí si, že iba ona je pupok sveta. 

Autorka: Stanislava Andraščíková

Zdroj a foto: womenshealthmag.com