Chystáte sa aj vy kupovať krb, ale vôbec nič o ich kúpe neviete? Kúpa krbu je veľká investícia a dôležité je dbať na kvalitu. Rakúšania to s kvalitou vždy vedeli a prinášajú nám značku Austroflamm.

Kto nemá rád krby? Kto nemá rád kachle a pece? Aj keď dnes sa dá kúriť mnohými spôsobmi, od ohňa v strede obývačky až po podlahové kúrenie, krby stále lákajú obrovské množstvo ľudí. Čím to je? Krby, kachle a pece predsa nikdy neoslňovali nejakými výnimočnými schopnosťami pri vykurovaní veľkých priestorov, nikdy neboli najjednoduchšie na údržbu a prevádzku a nikdy ani neboli najlacnejšie. Prečo sa teda firmám, ktoré vyrábajú, predávajú a montujú krby darí stále rovnako, ak nie aj viac a už dávno nekrachujú? Všetci by sme si predsa mohli kúpiť supermoderný elektrický radiátor s nízkou spotrebou, ktorý by bol lacný a relatívne rýchlo by vykúril všetky potrebné priestory. Ten, kto ešte v živote nezažil romantický večer pri krbe by asi rozmýšľal vyššie uvedeným spôsobom. Ten, kto však už krb zažil na vlastnej koži určite uzná, že je to špeciálny zážitok, ktorý žiadny iný spôsob kúrenia neprinesie. To je ako s autami. Načo niekto kupuje extrémne drahý Range Rover, keď všetci vedia, že sa kazia? Lebo je to zážitok, je to niečo špeciálne, rovnako ako krby, kachle a pece.

Kvalita, nie kvantita

Keď sa už krbom necháte zlákať, netreba jeho kúpu uponáhľať. Na internete určite nájdete mnoho firiem, ktoré vám celý krb zariadia za extrémne výhodné peniaze, až tomu sami neviete uveriť. Krb však nie je kúrenie radiátorom. Keď sa radiátor pokazí, jednoducho prestane kúriť a vy si musíte kúpiť nový. Keď sa pokazí nejaká súčasť krbu, môže sa veľmi ľahko stať nejaká pohroma, po ktorej budete lacný krb veľmi ľutovať. Spoľahnúť sa tak treba na značky, ktoré už na trhu existujú nejaký ten rôčik a ich kvalita a spoľahlivosť je overená. Napríklad rakúska značka Austroflamm. Rakúšania to s kvalitou rozhodne vedia a nešetria ňou ani pri výrobe krbov. Investíciou do krbu alebo kachlí takejto značky si tak môžete byť istí, že vás nesklamú a teplo vám budú prinášať po dlhé roky. Krby a kachle značky Austroflamm nájdete napríklad na stránke spoločnosti ZOP.