Hoci sa na prvý pohľad zdá, že téma týkajúca sa sledovania vozidiel je skôr z akčného amerického filmu, realita je viac pri zemi. Väčšie spoločnosti, ktoré disponujú vozovým parkom, sa prikláňajú k moderným technológiám. A jednou z nich je práve monitorovanie vozidiel prostredníctvom GPS. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako sledovanie vozidiel funguje.

V reálnom čase môžete sledovať, kde sa jednotlivé vozidlá pohybujú. Základným prvkom celého systému je takzvaný GPS lokátor s GPS modulom a GSM dátovým modemom, ktorý sa nachádza v samotnom automobile. Kým GPS lokátor určuje polohu s využitím navigačných satelitov, GSM modem zaznamenané dáta prenáša do koncového zariadenia, napríklad do počítača.

Systém pre sledovanie vozidiel dokáže spracovávať údaje o polohe, rýchlosti a smeru pohybu. Ľahko tak zistíte, kde sa práve zamestnanci v teréne nachádzajú, prípadne kam práve smerujú.

Šetríte náklady na prevádzku vozidiel

Každá spoločnosť, ktorá sa chystá investovať do podobnej technológie, sa zaujíma o návratnosť investície. Väčšinou sa uvádza, že návratnosť vynaložených prostriedkov na sledovanie vozidiel je asi pol roka. No časový interval návratnosti sa odvíja od veľkosti vozového parku, poctivosti zamestnancov, efektivite logistiky a podobne.

Satelitné GPS sledovanie je vhodné pre všetky spoločnosti, či už vašu flotilu tvoria osobné, nákladné, stavebné či poľnohospodárske vozidla. Krabička pre monitorovanie sa dá dokonca nainštalovať do autobusov, kontajnerov a podobne.

Vaši zamestnanci už nebudú zneužívať firemné vozidlá na osobné účely, teda sa znížia náklady na palivo. A zároveň môžete zistiť, ktorý pracovník je poctivý a ktorý naopak nie, čo sa týka využitia firemných automobilov.

Dovoľujeme si vám predstaviť systém GPS Dozor, s ktorým sa môžete pustiť do efektívnej správy vozového parku.

Autorské právo: simmmax / 123RF Reklamní fotografie