V súčasnej dobe mladá generácia kladie dôraz na vzdelávanie, pretože si uvedomuje jeho dôležitosť v profesijnom živote. Vysokoškolský titul už nepredstavuje výhodu na trhu práce, pretože každoročne absolventov univerzít pribúda. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako zvýšiť svoju šancu na získanie dobre platenej manažérskej pozície.

Veľkej popularite sa teší postgraduálne štúdium Master of Business Administration (MBA), ktoré vám otvára cestu do nadnárodných korporácií.

Profesijný vzdelávací program MBA

Titul MBA je vstupenka k lukratívnemu pracovnému miestu s vyšším finančným ohodnotením. V rámci profesijného vzdelávacieho programu je kladený dôraz predovšetkým na získavanie praktických schopností a zručností, lebo bez praktickosti sa manažéri vo svojom zamestnaní nezaobídu. Študenti zdokonaľujú svoje komunikačné zručnosti a zlepšujú schopnosť rokovaní a rozhodovaní. A manažéri s titulom MBA vedia efektívne riešiť problémy, ktoré nastanú v spoločnosti.

Výučba je založená na interaktívnej metóde, ktorá je pre zúčastnených zaujímavejšia a pútavejšia. A keď študenta niečo zaujíma, lepšie danej problematike rozumie.

Kto sa môže prihlásiť na štúdium MBA?

Avšak štúdium MBA nie je vhodné pre každého záujemcu, lebo vzdelávacia inštitúcia kladie na potenciálnych študentov určité požiadavky. A prvým je vysokoškolský titul aspoň v bakalárskom stupni, prípadne dlhoročná manažérska prax.

Flexibilná forma štúdia vyhovuje aj časovo vyťaženým podnikateľom, ktorí vo svojom harmonograme nemajú dostatok priestoru aby dochádzali do školy.

Prestížna vzdelávacia inštitúcia Cambridge Business School sa špecializuje na vzdelávacie programy MBA, BBA a LLM. Zameriava sa na poskytovanie kvalitného manažérskeho vzdelávania, ktoré je vhodné pre ambicióznych ľudí všetkých vekových kategórií.

Autorské právo: prometeus / 123RF Reklamní fotografie