Určite sa mnohé z Vás počas príchodu horúcich dní zamýšľajú aj nad problémom, ktorý treba počas leta neustále riešiť – dorastanie chĺpkov. Ako si s nimi poradiť čo najľahšie, aby táto procedúra bola čím menej spojená s komplikáciami? Existuje niekoľko osvedčených spôsobov a kozmetických news, ako sa ich zbaviť bezbolestne a možno aj natrvalo.

Holenie

Väčšina žien siahne po žiletkách. Ide o najmenej bolestivý a najlacnejší proces odstránenia, no zároveň chĺpky po oholení dorastú najrýchlejšie. Nehovoriac o tom, že nohy sú na dotyk pichľavejšie, než po inom pokuse o odstránenie ochlpenia. Táto procedúra je určená najmä majiteľkám svetlejších vlasov, ktoré nemajú chĺpky príliš hrubé, ani tmavé.

Epilácia

Epilovanie je dnes už bežným procesom, akým sa zbavujeme chĺpkov, ale aj najbolestivejším. Navyše, po vytrhnutí ostáva korienok síce pod kožou, čo zabezpečí dlhotrvajúcu hladkosť nôh, no chĺpky majú tendenciu zarastať a vytvárať nepríjemné vyrážky a tmavé neestetické miesta.

Laserová depilácia

Popri depilácii voskom Vám v kozmetickom salóne môžu odporučiť aj laserovú depiláciu, ktorú opisuje nejeden PR článok ako jednu z najúčinnejších metód odstraňovania ochlpenia, aj keď si musíte trochu priplatiť. Výsledky sa dostavia rýchlo, sú trvalé a procedúra je bezbolestná. Magazín News uvádza, že po depilácii laserom je potrebné pokožku načas chrániť pred slnečnými lúčmi, aby nedošlo k zmene pigmentácie, opuchom či iným komplikáciám.

Depilácia cukrovou pastou

Najnovšie trendy hlásia návrat k starým orientálnym spôsobom, a tým je aj odstraňovanie ochlpenia špeciálnou pastou vyrobenou z cukru. Je to šetrnejší spôsobom, ktorý ocenia najmä ženy s citlivou pokožkou so sklonom k alergiám. Procedúra je menej bolestivá, nedráždi pokožku a pastu zoženiete nielen v salónoch, ale aj v špecializovaných drogériách.

Text: PR článok

Zdroj: news.sk

Foto: femside.com