Čo ste možno nevedeli o detských cyklovozíkoch
Čo ste možno nevedeli o detských cyklovozíkoch

Detské cyklovozíky je počas leta vidieť na cyklotrasách a miestach, kde sa radi zatúlajú zanietení cyklisti. Cyklovozík sa dá využiť viacerými spôsobmi a nie všetci ľudia poznajú všetky výhody tohto špeciálneho vozíka pre deti. Možno aj preto ich odrádza vyššia cena, ktorá je však priamoúmerná s ich nespočetnými výhodami.

Cyklovozíky sú praktickejšie ako cyklosedačky

Klasici nedajú dopustiť na cyklosedačky a bránia sa kúpe cyklovozíka. Obávajú sa toho, ako vozík prepravia na dovolenku, ale tento problém hravo vyriešia strešné boxy. Alebo sa obávajú, ako zvládnu bicyklovať s vozíkom, ale s cyklovozíkom si jazdu užijú oveľa viac ako s pripevnenou cyklosedačkou. Myslieť treba predovšetkým na dieťa. To je v cyklosedačke vystavené prachu, hmyzu, slnečnému žiareniu alebo nedajbože dažďu. Dieťa trpí v sedačke v neprirodzenej polohe a pri páde nie je absolútne nijakým spôsobom chránené.

Cyklovozíky sú maximálne bezpečné

S cyklovozíkom sa môžete pokojne vybrať na dlhú dovolenku. Stačí pripevniť bicykle na nosiče bicyklov na ťažné a zbaliť vozík do kufra. V cyklovozíku sa bude dieťa cítiť pohodlne a vydrží v ňom hoci aj celý deň. Oproti cyklosedačke má vozík oveľa vyššiu nosnosť a voziť v ňom môžete dieťa od jedného mesiaca vďaka špeciálnej detskej vložke. Odpruženie odolá všetkým výmoľom a jamám. Nepremokavá textília ochráni dieťa počas dažďa, sieťky pri nájazde hmyzu a clony pred slnkom. Cyklovozíku nehrozí dokonca prevrátenie, a to ani v prípade, že spadnete z bicykla.

Cyklovozíky využijete viacerými spôsobmi

Jazdu na bicykli si užijete nielen vy, ale aj vaše dieťa. Môže sledovať okolie vďaka priehľadným okienkam a keď bude unavené, sladko zaspí. Vo vozíku je dostatok miesta pre dieťa a aj pre jeho hračky. Do úložných priestorov sa zmestí veľa drobností, ktoré budete potrebovať na celodennom výlete. Využitie cyklovozíka je však oveľa širšie ako si myslíte. Cyklovozíky sa dajú zmeniť na tri rôzne pomôcky. Väčšina cyklovozíkov slúži ako detský kočík. Pomocou prídavného zariadenia je možné vozík pripevniť k telu a venovať sa joggingu. Alebo môžete v zime pridať na vozík ski set a užívať si na plno bežky. Čo poviete, to už stojí za to, aby ste o kúpe cyklovozíka začali intenzívne premýšľať.