Mnohým sa pri spojení Daikin Altherma vybaví pravdepodobne tepelné čerpadlo. Čoraz viac ľudí spoznáva tento komplexný systém vykurovania a prípravy teplej pitnej vody s možnosťou chladenia. Prečo je taký obľúbený? Čo ponúka v jesennom období navyše? To sa dozviete práve teraz…

Úsporná alternatíva

Väčšina z Vás ocení najmä energetickú výhodnosť tepelného čerpadla, ktoré sa stáva jednou z alternatív v rámci kotlov na fosílne palivá. S Daikin Althermou môžete vykurovať 5-krát účinnejšie ako pri bežných systémoch. Spotreba značne poklesne, no to nie je všetko. Minimalizujú sa aj emisie CO2. Ako vlastne tepelné čerpadlo funguje? Vstrebáva vonkajšie teplo, ktoré výmenník prenesie do systému s teplou vodou. Využívate podlahové vykurovanie, jednotku fan-coil alebo nízkoteplotný systém? V poriadku, typ a druh tu nehrá žiadnu rolu. Cirkuláciu vzduchu je možné využiť aj na chladenie. Pýtate sa, ako sa budete o nové zariadenie starať? Žiadne obavy, údržba je nenáročná a prevádzkové náklady takmer nulové.

Nenechajte si ujsť rozumnú akciu

V čase, kedy už naplno začína ožívať predvianočný chaos a všetko je predražené, iste dobre padne rozumná jesenná akcia. Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť si vonkajšiu alebo vnútornú jednotku Daikin Alherma, dostanete k tomu tiež zásobník na teplú vodu v hodnote 1308€ úplne zadarmo. V prípade, že máte záujem iba o zásobník, zoženiete ho bez problémov i samostatne v uvedenej cene. Oslovte pracovníkov spoločnosti Daikin a dajte si produkt doručiť. No ak zvažujete, že túto zimu chcete vykurovať efektívnejšie a najmä úspornejšie, potom získate takpovediac dva v jednom a ušetríte peknú sumičku peňazí. Môže sa tiež stať, že zásobník Vám nebude z nejakého dôvodu vyhovovať. Stačí sa ozvať a dostanete možnosť vybrať si iný. Ak bude drahší ako je základná ponuka, sumu jednoducho doplatíte. I táto možnosť je však stále obzvlášť prijateľná. Čo Vy na to, idete do toho?

Informovanosť a dôvera

Odporúčame Vám, aby ste si ešte pred samotnou kúpou naštudovali pár informácií o tepelnom čerpadle Daikin Altherma. Následne sa môžete ozvať predajcovi vo Vašom regióne. Inštalačná firma vypracuje ponuku a stanoví cenu, nakoľko máte isté, že zásobník na teplú vodu je Váš grátis. Pri vyberaní obchodného partnera buďte však obozretný, lebo na trhu sa to hemží rôznymi podradnými ponukami. Daikin je autorizovaná značka, ktorú môžu inštalovať len spoločnosti, ktoré majú na to povolenie a špecializovaných pracovníkov. Ak sa dá predajcovi dôverovať a odvedie svoju prácu skutočne profesionálne, môžete si naplno užívať výhody tohto prevratného vykurovacieho systému.

Možno momentálne nepotrebujete riešiť vykurovanie, ale viete o niekom, pre koho je táto problematika aktuálna a mohla by ho zaujímať aj táto jesenná akcia. Pokojne mu ju predložte a uvidíte, že ho tým potešíte.

Foto: daikin.sk