Máte na svojom pozemku vlastnú studňu? Tak prečo ju potom nevyužiť. Nehraďte časť spotreby pitnej vody vo vašej domácnosti studňovou vodou a výrazne ušetrite na vodnom a stočnom. Domáce vodárne od Grundfos vám zabezpečia praktický a účinný spôsob čerpania vody a uskladnenia jej zásoby na doplnenie sústavy vodoinštalácie.

Výhody domácich vodární

Výhodou domácej vodárne oproti klasickým čerpadlám je ich úplná samostatnosť. Vždy keď v systéme klesne tlak vody pod pracovnú hodnotu vodárne, spustí sa čerpadlo, ktoré napustí vodu do nádrže, a následne sa samo vypne. Z nádrže sa potom voda distribuuje cez vodovodné trubky a ako náhle v nej klesne tlak, čerpadlo začne opätovne pracovať. V celom systéme vodovodnej inštalácie je teda udržiavaný stály tlak vody, a preto je zabezpečená bezproblémová prevádzka WC či konštantný prúd vody v kohútikoch. Čerpadlo je vďaka tomuto systému navyše chránené pred prevádzkou na sucho a preťažením.

Vodáreň môžete umiestniť do pivnice či vedľa domu, pričom samotná studňa môže byť od nej vzdialená aj niekoľko metrov. Vodáreň so studňou prepojíte vodovodnou trubkou, ktorej koniec umiestnite do hĺbky studne odporúčanej pri konkrétnom výrobku, opatríte sacím košom a vodáreň môže pracovať na plné obrátky.

1323255091483

Výkon, sacia schopnosť a vodné filtre

Pri kúpe vodárne sa riaďte najmä podľa parametru jej výkonu a podľa hĺbky, z ktorej je schopná nasávať vodu. Tú musíte prispôsobiť konkrétne vašej studni tak, aby ste z nej dokázali čerpať vodu počas celého roka. Napríklad, domáca vodáreň MQ je schopná nasávať vodu až z hĺbky 8m. Ak voda obsahuje nečistoty, odporúča sa umiestnenie filtra , aby sa hrubé nečistoty nedostali do vodovodného  systému za vodárňou.

Vodáreň aj na zvýšenie tlaku vody či polievanie záhrad

Domáce vodárne sú praktickým pomocníkom nielen v domácnostiach s vlastnou studňou, ktoré túto vodu používajú ako úžitkovú napr. na WC. Oceníte ju aj v nehnuteľnostiach, kde je distribuovaná voda z verejného vodovodu pod nízkym tlakom a ten vodu nedokáže vytlačiť na vyššie poschodia. Vodáreň rovnako efektívne využijete aj na chatách či v záhradke na polievanie zeleninových záhonov a trávnikov.