Dračia krv – poklad Jemenu. Poznáte všetky jej zdravotné benefity?

Unikátna prírodná živica, vytekajúca z vybraných druhov stromov rastúcich v tropických oblastiach. Dračia krv (Sangre De Grado) má širokú škálu použitia od kadidla, vonnej esencie, až po farbu na známe husle Stradivarius. Okrem toho je tiež uznávaným prírodným liečivom. Pomôže tak pri tráviacich ťažkostiach, ako aj hojení rán a problémoch s dýchaním.

Z čoho sa získava?

História dračej krvi sa spája s jemenským ostrovom Sokotra, kde vyteká z kôry stromu Dracaena cinnabari, tzv. dračieho stromu. Ten svojou štruktúrou pripomína dáždnik, pričom má do šírky rozvetvenú korunu s mäsitými bobuľami, ktoré sú zároveň vďačnou potravou pre okolité vtáctvo. Živica, teda spomínaná dračia krv je koncentrovaná hlavne vo vrchných častiach kôry. Z tohto dôvodu musia byť domorodí obyvatelia pri jej spracovaní veľmi opatrní a nerezať do kôry príliš hlboko, ale len jemne po povrchu. Vytekajúca krv sa zbiera do uzatvárateľných nádob a exportuje do celého sveta.Dračia krv – poklad Jemenu. Poznáte všetky jej zdravotné benefity?

Účinky na ľudský organizmus

O jej zdravotných benefitom vedeli už Starovekí Rimania a Gréci, odkiaľ sa ďalej rozšírila aj do Európy. Pomocnú ruku podá predovšetkým ľuďom s tráviacimi problémami, avšak veľmi účinná je aj pri cestovateľskej hnačke. Zároveň nemožno opomenúť ani jej protizápalové účinky, vďaka čomu sa odporúča pri liečbe zápalu ústnej dutiny, kože a kĺbov. Svoj význam však má aj pre imunitný systém, pričom sa ukázala ako výborný prostriedok v boji s baktériami a vírusmi.

Detailnejšie informácie o účinkoch dračej krvi na ľudský organizmus nájdete v článku na stránke mediteka.sk.

Spôsob užívania

Najčastejšie sa predáva vo forme tabliet, kvapiek alebo tinktúry. Zatiaľ, čo na vnútorné použitie sú vhodné kvapky a tablety, tinktúra je určená na vonkajšie použitie, či už pri liečbe kožných problémoch alebo zápaloch ďasien a pod. Pri kúpe dračej krvi však buďte obozretní. Na trhu môžete natrafiť na rôzne zmesi, ktoré často neobsahujú skutočnú dračiu krv, prípadne iba jej slabý koncentrát. Z tohto dôvodu si vždy dôkladne prečítajte zloženie a vyberajte iba produkty obsahujúce pravú živicu z jedného z nasledujúcich stromov: Croton, Pterocarpus , Daemonorops, Dracaena. Iba tieto produkujú skutočnú tmavočervenú živicu známu ako dračia krv.