Aj vy ste bojovali počas zimy s ukrutnou zimou v interiéri? Prišli vám vysoké účty za energie? V tom prípade je čas na zmenu! Čo by ste povedali na kúpu nových okien? Okrem toho, že kvalitné okná disponujú výbornými tepelnými a izolačnými vlastnosťami, estetická hodnota vašej nehnuteľnosti bude vyššia, čo je ďalší z dôvodov, prečo je najvyšší čas na výmenu starých okien za nové.

Aké sú tradičné vlastnosti dreva?

Drevo je už mnoho rokov vhodným materiálom pre všetky časti domu, a to vrátane okenných rámov. Kým plastové okná vzrástli v posledných desaťročiach na popularite, dopyt po slovenských drevených oknách je stále na vzostupe. Vyžadujú si síce o niečo vyššiu investíciu, no sú ľahko dostupným prírodným materiálom, ktorý je šetrnejší k životnému prostrediu, trvanlivejší a mnohí ľudia považujú práve rámy drevených okien za atraktívnejšie ako rámy vyrobené z iných materiálov. O drevo ako také sa treba však pravidelne starať, a to v podobe náterov špeciálnymi prostriedkami, vďaka ktorým si zachová svoj vzhľad aj po dobu desiatok rokov.

Drevené okná zo Slovenska – aké sú výhody?

Pre mnohých ľudí, najmä tých, ktorí vlastnia staršie domy, sú eurookná prvotriednou voľbou. Niet sa čomu čudovať, keďže ide o materiál, ktorý sa môže pochváliť klasickým a nadčasovým vzhľadom. Rôzne farby a úpravy dreva mu dodávajú jedinečný a originálny vzhľad, ktorý nemožno kopírovať inými stavebnými materiálmi. Drevené okná zo Slovenska majú až štyri stokrát väčšiu izolačnú silu ako oceľové okenné rámy a dokonca aj hliníkové okná! Výborne izolujú zvuk z vonkajšieho prostredia, odolávajú mechanickému poškodeniu a rôznym vplyvom vonkajšieho prostredia. Drevené okná sú vyrobené z obnoviteľného zdroju, čo znamená, že materiál je schopný sa prirodzené rozložiť, a teda neohroziť tak našu planétu. Aj to sú niektoré z dôvodov, prečo dopyt po kvalitných eurooknách neustále rastie!

Dlhoročný odborník v oblasti drevených okien – Stolárstvo u Kunaja: pomôžeme Vám pri výbere; vyžiadajte si viac informácií na Eurookna-kunaj.sk