Špirálovitá veža Twin City Tower dopĺňa existujúce bloky Twin City A, B a C a dokonca aj zónu Nové Nivy. Ide o projekt 21 podlažnej budovy, ktorá sa môže pochváliť výškou až takmer 90 metrov! Dizajn fasády pochádza z londýnskeho štúdia John Roberson Architects, pričom sa môže pochváliť nadčasovým spracovaním a interaktívnym osvetlením, ktoré pozostáva až zo 175 000 LED svetiel vo všetkých RGB odtieňoch.

Dôraz kladený na vysokú kvalitu

Budova je charakteristická tým, že dôraz je kladený v prvom rade na kvalitu vnútorných priestorov a udržateľnú architektúru. Administratívne priestory či skladové priestory by mali byť ideálnym priestorom na prácu, a práve táto budova je toho jasným príkladom! Vegetačné terasy pre nájomníkov, chladiace trámy, externé aj interné tienenie či otvárateľné okná sú len niektoré prednosti, ktoré tu môžete nájsť. Dokonca, pri výstavbe bol dôraz kladený nielen na exteriér, ale aj interiér budovy, a to najmä na pešiu zónu a cestné komunikácie, ktoré sa nachádzajú v jej okolí. Samozrejmosťou sú vybudované parkovacie miesta, a to dokonca aj pre elektromobily a vozidlá tzv. „car sharing“

Cena verejnosti, Cena za nápaditý architektonický koncept

Budova Twin City Tower získala „cenu verejnosti“, a to na základe online hlasovania, no okrem toho sa môže pochváliť ocenením „Cena za nápaditý architektonický koncept“. Porota ocenila komplexné urbanisticko-architektonické riešenie, ktoré zohľadňuje históriu územia. V júni roku 2019 kúpil Twin City Tower juhokórejský investor, pričom išlo o jednu z najväčších transakcií firmy HB Reavis na slovenskom kancelárskom trhu. Administratívne priestory na prenájom majú 34 000 m2, pričom majoritným nájomcom 21 poschodovej veže je americká technologická firma Amazon.