S dokonalými zubami sa narodí málokto. Udržať ich v perfektnom stave dá ešte väčšiu prácu. Nejde len o starostlivosť o zuby. Niekedy stačí malá nehoda či úraz, a problém je na svete. Nie každému z nás boli naviac do vienku dané dokonale biele predné zuby. A nemusí ísť iba o povrchový pigment, ktorý by sa dal jednoducho odstrániť. Riešením, ako mať krásne zuby, sú keramické fazety.

Zubné fazety pre predné zuby

Keramické fazety sa používajú práve na predné zuby. Vďaka forme ošetrenia je dnes ich „nasadenie“ bezbolestným zákrokomZubné fazety vyzerajú veľmi prirodzene, dokonca aj v UV svetle. Nestane sa vám tak, že niekde v bare či na diskotéke budete vyzerať ako bezzubí. Keramická fazeta sa chová rovnako ako pravá zubná sklovina.

Jednoduchá aplikácia keramickej fazety dokáže veľmi rýchlo odstrániť nedokonalosti zubov – farebné aj tvarové. Dokonca aj jemnú nepravidelnosť chrupu. Zubná fazeta prekryje celú plôšku zubu. Ten je pred tým stenčený tak, aby sa dala nasadiť. Fazeta je veľmi šetrná k zubom. Zo zubu sa obvykle brúsi iba 0,5 až 0,8 mm. Dokáže vrátiť dokonalý vzhľad zubom, ktoré už majú veľké výplne, alebo rôzne vrodené anomálie.

Ako prebieha nasadenie zubnej fazety?

V dobrej zubnej ordinácii vám samozrejme pred nasadením zubnej fazety najprv skontrolujú a ošetria samotný zub. Musí byť bez kazov a zdravý. Taktiež sa ošetrí a vylieči prípadný zápal ďasien, vrátane paradentózy.

Nasadenie zubných faziet prebieha dvojfázovo. Najprv sa zuby obrúsia, vezmú sa otlačky a nasadia sa provizórne, veľmi nenápadné plastové fazety. Tie sa potom nahradia hotovými keramickými fazetami.

Happy Dent – Stomatologiaaupark.sk

Špecialistom na keramické zubné fazety je košický Happy Dent. Ordináciu nájdete v AuParku. Zubná klinika sa špecializuje na záchovnú aj estetickú stomatológiu, vrátane zložitých chirurgických zákrokov, ďalej na implantológiu, parodontológiu aj protetiku.