Každý správny domáci kutil potrebuje na záhrade spoľahlivého pomocníka v podobe domčeka na náradie. Vďaka nemu budete mať z práce hneď o čosi lepší pocit. Okrem toho, že bude mať vaše náradie svoje miesto, zabezpečíte mu tiež ochranu pred dažďom či vetrom. Záhradný domček na náradie predstavuje jedinečný spôsob ako zväčšiť svoj úložný priestor.  Dnes sa domčeky na náradie tešia veľkej obľube, a to nielen vďaka svojej praktickej stránke, ale aj vďaka svojmu vzhľadu.  Už si nemusíte vyberať spomedzi nezaujímavých drevených búdok, práve naopak, na trhu sú dostupné rôznorodé varianty, ktoré esteticky obohatia vašu záhradu.

Oživte váš domček na náradie farbami

Záhradný domček na náradie môže byť farebný, je len na vás akú farbu si zvolíte. Môžete mu nájsť pekné miesto pod korunami stromov. Pred domček na náradie môžete umiestniť záhradné sedenie, kde si budete môcť kedykoľvek oddýchnuť. V jeho okolí môžete tiež vysadiť kvetinové záhony a aj takto podporiť jeho farebnosť. Možností je mnoho,  stačí len prebudiť vašu predstavivosť.

Ako zorganizovať pracovný priestor

V interiéri domčeka na náradie to takisto nemusí byť žiadna nuda. Dnes už existuje mnoho spôsobov ako si zorganizovať pracovný priestor. Tým najjednoduchším sú klasické police, na ktoré môžete uložiť škatule so šrubkami, matkami, klincami a pod. Jednotlivé škatule môžete rozlíšiť farebne, čo vám uľahčí a najmä urýchli vašu prácu. Kombinačky či francúzske kľúče môžete zavesiť na navŕtané klince do steny. Vynikajúcimi a nenáročnými organizátormi priestoru sú vešiaky, ktoré poslúžia predovšetkým na odloženie pracovného oblečenia. Vešiaky by ste mali umiestniť v oblasti dverí, aby ste mali oblečenie a obuv hneď po ruke. Záhradný domček na náradie síce nie je veľká stavba, no zopár skríň sa tam nepochybne zmestí.  Tie zas poslúžia na väčšie pracovné náradie, pílky, na záhradnícke nožnice, vŕtačky a pod.

Aj keď je reč o domčeku na náradie, jeho úložný priestor môžete využiť napríklad aj na sezónne oblečenie či športové potreby. Záhradný domček na náradie určite poskytne útočisko lyžiam či lyžiarskym kombinézam, korčuliam, bicyklom či kočíku.

Na čo si dať pozor pri kúpe

Ak sa rozhodnete pre kúpu záhradného domčeka, mali by ste určite dbať na jeho kvalitu, pretože od kvality sa odvíja aj jeho životnosť. Kvalita zas priamo úmerne súvisí s použitým materiálom. Čím kvalitnejší materiál, tým vyššia cena. Je len na vás či uprednostníte kvalitu aj keď za vyššiu cenu, alebo si zvolíte tú lacnejšiu cestu.  Pred samotným rozhodnutím by ste si však mali uvedomiť, že kvalitnejšie drevo je schopné skrášľovať vašu záhradu aj niekoľko desiatok rokov bez zmeny povrchu dreveného materiálu, čo sa o lacnejších variantoch s istotou povedať nedá.

Ak si vyberiete záhradný domček na náradie s rozlohou do 16m2, nebudete potrebovať žiadne stavebné povolenie, stačí ak výstavbu domčeka na náradie nahlásite stavebnému úradu. Domček na náradie menších rozmerov sa skladá ako stavebnica, preto ak sa považujete za zručného kutila, potom to pre vás nemôže predstavovať žiaden problém.  Ak by ste si však vybrali záhradný domček na náradie s väčšou plochou, v takom prípade môže byť jeho výstavba náročnejšia.

Doprajte svojmu náradiu a sebe pohodlie v podobe domčeka na náradie. Jeho kúpu určite ľutovať nebudete!

 

Zdroj fotky: www.pinterest.com