Ako urobiť zo starého nábytku krásne kúsky?

Videli ste niekde starý zrenovovaný drevený nábytok a povedali ste si, že aj vám by sa niečo také hodilo? V tom prípade by ste mali vedieť, že renovácia nábytku nie je žiadna veda a dokážete to pokojne aj vy. Ak sa do tejto misie púšťate prvýkrát, mali by ste dodržiavať niekoľko základných krokov. Po pár razoch sa z vás stane profesionál, ktorý si zrenovuje hocijaké kúsky ľavou zadnou. Pre niektorých ľudí je táto činnosť nutnosťou, iní ju zas považujú za radosť a hobby.

V konečnom dôsledku ide o to, aby ste žiadne staré kusy nevyhodili, ale vniesli do nich nový život. Základom všetkého je dokonalá príprava, vďaka ktorej bude všetko jednoduchšie. Z povrchu by ste mali odmontovať všetky prvky, ktoré sa na ňom nachádzajú a to lišty, zámky, úchytky a podobne. Plocha by mala zostať čo najviac hladká a rovná, aby sa vám ľahko pracovalo. Povrch potom očistite handrou a odstráňte všetok prach a nečistoty. Možno sa vám bude zdať, že povrch stále nie je dokonalý a treba zatmeliť trhliny a jamky. Pokojne to urobte, nábytok potom bude vyzerať omnoho lepšie.

Morenie alebo lakovanie?

Ak chcete dodať nábytku totálne iný život, mali by ste ho namoriť a nalakovať. Túto povrchovú úpravu môžete použiť aj pri plote a iných výrobkoch z dreva. Ak chcete drevo a jeho farbu ochrániť pred vonkajšími vplyvmi, rozhodnite sa pre lakovanie. Lak na drevo prinesie tmavší a krajší odtieň ako bol ten pôvodný, pričom všetko bude vyzerať modernejšie a luxusnejšie. Tí, ktorí nebudú tušiť že ste ho upravili ho budú považovať za nový moderný kúsok, ktorý ste nedávno kúpili v obchode.

Ešte predtým, ako sa však do neho pustíte, drevo by ste mali namoriť, pričom je dôležité aby prebehlo čo najdôkladnejšie. Lak a moridlo na drevo pohodlne kúpite aj priamo z domova a to cez online obchod bugy.sk. Nemusíte tak nikam chodiť a potrebný sortiment príde priamo k vám domov. Nezabúdajte však, že pri týchto činnostiach musíte zachovať v miestnosti teplotu okolo dvadsať stupňov, inak by sa na povrchu mohli vyskytnúť bublinky. V prípade, že by teplota bola nižšia ako uvedená, nábytok bude pomaly schnúť  a povrch môže dokonca zosivieť.

Prostredie v ktorom budete moriť a lakovať by tiež nemalo byť prašné, pretože drobné čiastočky alebo piliny by spôsobili viditeľné nerovnosti, ktoré by boli cítiť aj pri dotyku. Na Bugy môžete tiež zakúpiť aj iné výrobky na rekonštrukciu bývania, ktoré sa vám určite hodia. V ponuke je aj online drogéria, kozmetika a detské výrobky, preto si ponuku určite prezrite.