Fyzioterapia je pomerne mladým zdravotníckym odborom. Zameriava sa na prevenciu, diagnostiku a liečbu porúch pohybového systému pomocou fyzioterapeutických techník. Bratislavské rehabilitačné centrum AF REHAB ponúka rehabilitačné služby pre deti aj dospelých a ako jediné je oficiálne špecializované na SM systém, teda na SPS Špirálnu stabilizáciu.

Rehabilitačné a fyzioterapeutické služby v Bratislave

Rehabilitačné centrum AF REHAB, to je fyzioterapia Bratislava, kde poskytujú služby v oblasti liečby detí aj dospelých metódou SPS (SM systém) a pomocou Vojtovej metódy. Súčasne však ponúka aj odborné certifikované kurzy týchto metód a vychováva tak ďalších odborníkov na tieto účinné formy rehabilitácie. Možné je tiež intenzívne ročné štúdium metódy SPS.

Čo je SPS metóda?

Metóda SPS užitočnou pri vyriešení problému s tzv. vyskočenou platničkou a ako prevencia proti opakovanému vzniku tohoto problému. Pomáha však aj pri ďalších problémoch chrbtice, akým je napríklad skolióza. Pravidelné cvičenie a osvojenie si správnych návykov je cestou k zdravej chrbtici bez bolesti.

Hlavnými princípmi metódy SPS je dosiahnutie špirálnej stabiliácie chrbtice svalovými reťazcami, útlm svalov pozdĺž chrbtice, pretiahnutie chrbtice smerom hore, zaistenie vertikálnej osy tela a nácvik extečného pohybu paží a dolných končatín pri chôdzi.

Pri týchto rehabilitačných metódach sa využívajú aj rôzne špecializované pomôcky. Sortiment pomôcok pre SM systém (SPS), funkčnú manuálnu medicínu, ale aj flossing a tejpy, ponúka rehabilitačné centrum záujemcom na svojom e-shope.

Služby AF REHAB

Rehabilitačné centrum ponúka nielen služby v oblasti rehabilitácie detí a dospelých. Organizuje tiež skupinové SPS cvičenia aj týždenné rehabilitačné pobyty. Ponúka služby športovcom a športovým klubom. Zameriava sa na tejpovanie flossing a zdravú chôdzu. Samozrejmosťou je funkčná manuálna medicína. Služby na mieru vie rehabilitačné centrum AF REHAB ponúknuť aj firmám.