V prípade, že človeka z rôznych dôvodov a v rozmanitom veku postihne problém s pomočovaním, resp. nechceným únikom moču, je najvyšší čas to riešiť. Svojpomocne si však nepomôžete, nutná je návšteva špecialistu, s ktorým sa o Vašom probléme pozhovárate a on Vám najlepšie naindikuje správnu liečbu, prípadne, ako máte s inkontinenciou ďalej žiť.

V prvom rade si je však potrebné uvedomiť, že časté močenie u mužov, ako aj u žien ešte nie je koniec sveta. Áno, je to istý zásah do Vášho života a bude potrebné si zvyknúť na novú situáciu, ale pri konštruktívnom prístupe a neignorovaní problému sa s tým dá žiť vcelku bezproblémovo. Najmä dobrá starostlivosť o Vaše telo a nezanedbávanie hygieny urobia hotové zázraky. Kto totiž trpí inkontinenciou, musí dbať na hygienu zvýšenú a používať špecializované pomôcky aj kozmetiku.

Hygiena na prvom mieste

Pravidelné, dôkladné čistenie pokožky a miest, ktoré sú v dôsledku častého močenia najviac ohrozené, je samozrejmosťou. Keďže únik moču – inkontinencia predstavuje pre našu pokožku a jej ochrannú funkciu veľkú záťaž, je naozaj nevyhnutné dbať na zvýšenú hygienu. Dochádza tu totiž k špecifickému zaťaženiu pokožky, a to nielen vrámci intímnych miest. Koža je vystavená zmenám hodnôt pH, vplyvu amoniaku, ako aj zvýšenej vlhkosti a vyššej teplote. Toto všetko nám veľmi škodí, našťastie práve primeraná a častá hygiena je základným predpokladom úspešnej starostlivosti o človeka, ktorý trpí nechcenými únikmi moču. A je to tiež ten najlepší a najefektívnejší spôsob, ako sa cítiť opäť komfortne a získať nazad stratenú rovnováhu.

Pomôcky súvisiace s inkontinenciou

Zvyčajne však nestačí len dodržiavať správnu hygienu. Ak už niektorým typom inkontinencie trpíte, musíte si zvyknúť aj na ďalšie nové veci a pomôcky vo Vašom živote, ktoré Vám to uľahčia. Inkontinenčné vložky, nazývané aj plienky pre dospelého môžu síce na prvý pohľad pôsobiť odstrašujúco, ale vôbec tomu tak nie je. Sú to skrátka iba praktické pomôcky, navyše skutočne veľmi komfortné, vďaka ktorým sa budete cítiť zasa o niečo pohodlnejšie, keďže veľmi dobre sajú a zachytávajú nepríjemnú vlhkosť, ktorá môže spôsobovať rôzne zápaly a iné zdravotné komplikácie. Nájdete ich v rôznych veľkostiach, takže si vyberiete presne taký typ a veľkosť urologickej vložky, akú potrebujete, aby ste sa cítili čo možno najviac pohodlne a mohli fungovať prakticky bez obmedzení.