Už onedlho tu bude koniec roka a spoločne s ním aj silvestrovská oslava. A čo by to bolo za rozlúčka so starým rokom, ak by nebola sprevádzaná zvukovými a svetelnými efektmi pyrotechniky. Viete, akú pyrotechniku by ste si mali kúpiť podľa toho, kde sa rozhodnete tráviť silvestrovskú noc? A ako uspokojiť aj deti, do ktorých rúk bežná pyrotechnika nepatrí? Poradíme vám práve v tomto článku.

V bytoch a na sídliskách opatrne

Ak sa budete zdržiavať len v byte, v jeho interiéri či na balkóne môžete používať akurát tak prskavky. Napadnúť by vás určite nemalo odpaľovať ohňostroje či púšťať rakety z vášho balkóna. Nikdy totiž neviete, aké nebezpečenstvo týmto konaním hrozí a čo všetko tým dokážete napáchať. Ideálne by bolo vyjsť vonku, napríklad na cestu či parkovisko pred panelák a pyrotechniku použiť tam. Opäť by ste však mali preferovať len menšie prevedenia (petardy, rakety, rímske sviece, prípadne menšie ohňostroje), keďže vzdialenosť od bytových domov je veľmi malá.

Ak si nájdete voľný otvorený priestor, nemusíte sa obmedzovať

Iné je to v prípade, ak ste na dedine. Tam určite nájdete priestor, kde na sebe nie sú domy doslova nalepené. Práve ten je ideálny na odpaľovanie ohňostrojov. Vždy si však na obale preštudujte podrobný návod na odpaľovanie a taktiež aj predpokladaný smer odpalu. Niektoré rany totiž neletia priamo nahor, ale aj mierne do strán. Určite by ste sa mali vyhýbať priestorom napríklad pri kostole, kde sa okolo polnoci môžu vyskytovať ľudia vo vyššej koncentrácií. Ak však máte väčší voľný priestor bez domov a stromov, použiť môžete prakticky akúkoľvek pyrotechniku.

Populárna detská pyrotechnika

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, efekty pyrotechniky lákajú najmä deti. Tie však ešte nemajú dostatočný vek na to, aby mohli používať bežné ohňostroje alebo petardy. Výrobcovia našťastie myslia aj na najmenších, a preto sa na trhu nachádza tiež detská pyrotechnika. Je tvorená tými najbezpečnejšími výbušnými hračkami na trhu, napríklad praskajúcimi cibuľkami, búchajúcimi lankami či včeličkami. Široký výber bežnej aj detskej pyrotechniky nájdete na webe Pyroweb.sk.