Blackjack predstavuje jednu z najpopulárnejších hier. Tak ako pri väčšine hazardných hier, tak aj v tomto prípade ide o šťastie. Klasický Blackjack sa podľa pravidiel hry hrá so 4 balíčkami kariet, pričom každý z balíčkov obsahuje 52 rôznych kariet. Karty sa zamiešajú po každom kole a hodnoty kariet ostávajú nezmenené, no treba dodať i to, že farby nemajú na priebeh hry absolútne žiaden vplyv.

Princíp hry blackjack

Princíp hry je v podstate jednoduchý. Každý z hráčov dostane na začiatku dve karty, ktoré mu dá krupiér. Hráč môže hrať až 3 nezávislé hry na stole, a to oproti kartám, ktoré má krupiér. Stávky na tieto hry sú rôzne, takže všetko závisí od rozhodnutia samotného hráča. Základný princíp spočíva v tom, že hráč sa snaží získať hodnotu kariet čo najbližšie k číslu 21, ale tak, aby túto hodnotu neprekročil. Táto hodnota, ktorú má hráč, musí byť vyššia ako tá, ktorú má krupiér a po ukončení hry vyhráva ten, kto má v ruke najvyšší súčet hodnôt kariet, no ako bolo spomenuté, nesmie byť vyšší ako 21. Ak hráč získa dve karty, ktoré majú rovnakú hodnotu, môže si ich rozdeliť na dve samostatné hry. Môže zdvojnásobiť stávku a ak by krupiér získal kartu eso, hráč môže proti jeho blackjacku použiť vedľajšiu stávku.

Hazardné hry sú najmä o šťastí

Hra blackjack je veľmi jednoduchá, celkom i rýchla hra, ktorá si vyžaduje dávku trpezlivosti a samozrejme i šťastia. Okrem tejto hry poznáme i hry ruleta zdarma, ktoré je možné hrať nielen v baroch, ale i kasínach, ktoré sú dostupné na internete. Ide o jednu z najpopulárnejších hazardných hier podobne ako aj blackjack, ktorá si vyžaduje základné matematické vedomosti, ochotu riskovať a pochopiteľne i dávku šťastia.

 

FOTO: © Taras Livyy / Dollar Photo Club