Kam na výlet v zime, ak nie ste milovník zimných športov?

Aktuálne snehové podmienky na Slovensku neprajú zimným športom. Napriek tomu existuje množstvo ľudí, ktorí nepatria k nadšencom lyžovania, snowboardovania, bežkovania či iných zimných športov. Ak však aj napriek tomu nechcete sedieť doma, inšpirujte sa tipmi na miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

Každoročne vyrastie v prostredí Vysokých Tatier Tatranský ľadový dom. Už po 10-krát môžete obdivovať na Hrebienku unikátne dielo z 225 ton ľadu. Jedinečná sakrálna stavba sa nesie v podobe Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme. Tatranský ľadový dom môžete navštíviť denne od 9:00 do 18:00 so vstupom zdarma. Nezabudnuteľný zážitok znásobia aj živé koncerty, ktoré rozozvučia dom počas vybraných dní. Program nájdete na stránkach Vysokých Tatier.

Keď už budete v Tatrách a hľadáte aj zaujímavé tipy na výlet s deťmi, navštívte Bachledovu dolinu a jej Chodník korunami stromov. Navyše približne hodinu cesty od Bachledky je situované nádherné zimné mesto Poľska – Zakopané. Nájdete tam najväčší snežný labyrint na svete, v ktorom si s vašimi najmenšími môžete užiť kopec zábavy. Otvoriť by mali 19. januára, avšak odporúčame si otvorenie overiť predtým ako vyrazíte na výlet.

Ak hľadáte kam na výlet Žilina a okolie potešíme vás, pretože Žilinský kraj je bohatý na množstvo atrakcií a možností zimných turistík. Dominantou tohto kraja sú jednoznačne Jánošikové diery, ktoré majú svoje čaro aj počas zimy. Ak hľadáte niečo nenáročné s pekným výhľadom na mesto Žilina, vybehnite na rozhľadňu Dubeň, z ktorej budete mať mesto ako na dlani. Nenáročný je aj výstup na vrch Stránik, ktorý taktiež ponúka výhľad na Žilinu, ale aj Tepličku nad Váhom či rieku Váh a okolité dediny. O niečo náročnejší je výstup na Kľak, ktorý však patrí medzi obľúbené turistické trasy.

Západné Slovensko je posiate zámkami, hradmi a zrúcaninami. Svoje čaro majú počas zimy aj zámky na Slovensku. Prístupná je väčšina z nich, stačí si len vybrať. Vydajte sa spoznávať históriu na Čachtický zámok, Smolenický zámok či na Zámok Hlohovec. Zaujímavý je aj Zámok Šimák v Pezinku či Holičský zámok.

Ak vás nebaví sedieť počas zimy len doma pred televízorom, inšpirujte sa tipmi na zimné výlety. Nezabúdajte však na teplé oblečenie, vhodnú obuv a v neposlednom rade skvelú náladu a chuť spoznávať slovenské krásy.