Leto so sebou prináša nielen horúčavy, zábavu a relax, ale tiež viac narcizmu. Vo väčšej miere totiž ukazujeme svoje vnady a túžime sa vystavovať na obdiv. Mesiace pred dovolenkovou sezónou menej či viac úspešne zhadzujeme kilá a plánujeme vynovenie šatníka. Magazín Korzo a štýlový web Buď chlap! prinášajú pre pánov pár módnych tipov, ako lepšie znášať neznesiteľné teploty a  nevyzerať ako malí chlapci, nemeckí turisti alebo totálny módno-štýlový analfabeti. V prvom rade vyhoďte už konečne tie béžové mega kapsáče! Letná sezóna 2014 prináša mnohé zaujímavé kúsky. Inšpirujte sa a staňte sa kráľom pláží.

Krátke, kratšie, najkratšie

Elegancia sa nosí

Kraťasy sú často spájané najmä s uvoľneným športovým či domácim lookom. Mnohí iba s utrpením prežívajú letné rána, kedy musia na seba nahodiť elegantné galo. MINULOSŤ! Dnes poznáme vhodnú alternatívu. Čo takto odstrihnúť si dlhé slušné nohavice nad kolenami? Hodia sa k ním blejzre či dvojradové saká, košele, biele trička (alebo polotričká) a vhodné topánky. Sú úzke, formujú boky a stehná. Stavte na neutrálnu farbu, no s materiálom pokojne experimentujte. Tento štýl je vhodný pre všetky typy postáv.

Viac pohodlia – viac možností

Do polovice stehien siahajúce kraťasy sú najviac vhodné pre neformálne prostredie, k bazénu, na pláž či do parku. Niekedy boli označované aj ako plavecké kraťasy a vyrábané sú najmä z rýchloschnúceho materiálu. Aj vďaka tomu môžete oveľa viac manipulovať s farbami, vzormi a strihmi. Nebojte sa slobody, odviažte sa. Orlebar Brown ponúkol na trhu v posledných rokoch sofistikovanejšiu formu tak, aby ste mohli ísť z pláže k baru a nemuseli sa prezliekať. Tento štýl si pýta jednoduché polotričko alebo lanovú košeľu v neutrálnej farbe, ale tiež sa môžete rozhodnúť pre trendy kvetinový zvršok. K tomu vyberajte ležérnu obuv – plátené topánky a mokasíny. Takto Vám k dokonalosti chýba už iba srdečný úsmev. 

Pre odvážnych

Pri rekordných teplotách by mnohí najradšej behali nahí. Pokiaľ sa na to cítite, je tu cool riešenie. V španielsky hovoriacich krajinách sa toto nazýva aj Zungas. Pravdepodobne iba niekto s južanským temperamentom by mal odvahu obliecť si kraťasy, ktoré dĺžkou zodpovedajú boxerkám, ba až slipom. K tomu stačia už iba žabky a vypracované telo bez trička. POZOR! Sparné počasie sa Vám síce môže podariť skrotiť, no aby ste sa stíhali oháňať od horúcich krások. 

Experimentovanie so šírkou

Ak dávate prednosť širším strihom, nebojte sa, nebudete úplne out. Armani, Salvatore Ferragamo, James Long a ďalší zaradili do svojich modelov aj široké kraťasy. Majú viac mestský štýl a vyniknú najmä na atletickej postave. Návrhári experimentovali s výberom tkaniny a mnohí sa rozhodli pre lesklý hodváb pripomínajúci talianske pánske obleky z 80. rokov. Je už na Vás, aký štýl si k nim zvolíte. Môžete ísť do elegancie a dať si ľahké sako, ale taktiež voliť doplnky na bežné nosenie.

Čo k tomu?

Čo sa týka farieb, hitmi sú červená, modrá a biela. Materiály sú rôzne – od retro vyzerajúceho menčestru cez denim a ľan až  po … čokoľvek. Nezabudnite si ich ohnúť a nebojte sa vzorov. Všadeprítomné bodky môžu byť aj na pánskych kraťasoch. Obuv už závisí od štýlu a príležitosti – mokasíny, tenisky či moderné rôznofarebné nazuvačky. Ideálne je nemať ponožky. Tričká si môžete pokojne zakasať a krátke nohavice doplniť opaskom. 

Zdroj: fashionbeans.com

Foto: budchlap.sk