Ste aj vy zameraní na zdravú stravu? Možno ani nie ste ten typ človeka, ktorý drží určitú formu diéty, iba si vyberáte zdravšie a kvalitnejšie potraviny. Vyberáte si z rôznych druhov mäsa, zeleniny či ovocia a dávate pozor na to, ktorá potravina je aká výživná a aké látky obsahuje.

Čo sa týka mäsa, tak viac menej počúvame z každej strany o tom, aké je zdravé kuracie mäso a že bravčové mäso je naopak veľmi nezdravé, pretože prekysluje organizmus, no málokedy si uvedomujeme a vieme, že ešte lepšie pre náš organizmus je morčacie mäso než to spomínané kuracie. So zeleninou je to ešte ťažšie, pretože z nej exituje omnoho viac druhov. A ak sa chce človek v zelenine vyznať, musí byť naozaj ochotný sa naučiť o zelenine čo to. Napríklad taká kukurica obsahuje veľa škrobu, ktorý sa premieňa na cukor a tak nie práve tento druh zeleniny je úplne najvhodnejší na denno denné konzumovanie. A to je len jedna zelenina z mnohých. Existuje aj veľa zeleniny, ktorá obsahuje množstvo vody a tá je pre náš organizmus potrebná a preto konzumovanie týchto druhov zelenín je viac ako dobré. Hlavne v lete, kedy teploty dosahujú astronomické výšky je nevyhnutné vodu v tele dopĺňať a formou uhorkového šalátu do seba dostaneme vskutku veľké množstvo tekutiny. Rovnako tak aj ľadový šalát obsahuje veľa vody a je preto vhodným riešením na leto. A ak máte chuť na niečo sladké, tak domáce paradajky môžu byť vašim dezertom, veď niekedy dozreté rajčiny majú naozaj chuť ako sladučké ovocie. A pokiaľ neviete ovociu odolať, myslite na to, že každé ovocie obsahuje cukor a tak si vyberajte to, ktorého zloženie je z veľkej časti voda.

Najlepším ovocím, ktoré je vhodné ako maškrta a pritom kalórie naozaj nenaberiete, je vodný melón. Cez leto je vodného melónu kopa no v zime sa musíme uspokojiť s iným ovocím, alebo nájsť spôsob ako melóny dobre uskladniť na zimu.

 

FOTO: © k2photostudio / Dollar Photo Club