Aj keď to u nás tak nevyzerá, v letoviskách máte ešte stále vysokú šancu zažiť nezabudnuteľnú dovolenku. U nás sa počasie síce ochladzuje, no v prímorských letoviskách je situácia celkom opačná.

Ak ste teda ešte toto leto nestihli relax pri mori, už dlhšie nečakajte. Práve teraz sú totiž ceny last minute zájazdov veľmi nízko, keďže sa už sezóna prehupla do svojej druhej polovice, no stále to môžete využiť na plnohodnotný oddych na pláži.

_mg_9985Čakať sa Vám teda určite oplatilo, nemusíte sa obávať o voľno v práci, či neočakávané udalosti, ktoré by Vám zabránili aj skutočne odcestovať. Samozrejme, náhoda je nevyspytateľná a môže sa stať, že aj pár hodín pred odchodom ochoriete, no to sa už predvídať nedá.

Kúpu však zbytočne neodkladajte, aj vďaka nie veľmi stálemu počasiu u nás víťazí zahraničie. Väčšina z nás tak dáva predsa len prednosť výberu a kúpe dovolenky na poslednú chvíľu, preto sa poobzerajte po ponukách, ktoré Vám vyhovujú, a ak natrafíte na ten správny hotel za rozumnú cenu neváhajte. Rýchle rozhodovanie je v tomto ohľade kľúčové. Najlepšie ponuky totiž platia len na pár posledných voľných miest.

Výhodu má táto možnosť aj pre tých, čo sa len ťažko rozhodujú. Práve last minute ponúka len obmedzené termíny v daných lokalitách, preto nebudete mať toľko priestoru na špekulácie. Musíte sa však pripraviť aj na isté kompromisy. Ak hľadáte v konkrétnej lokalite, možno nebude k dispozícií ten hotel, ktorý sa Vám páči najviac, no takto si môžete kúpiť aj luxusnejšiu dovolenku za rozumnú cenu, stačí len hľadať to správne ubytovanie.

Veľkej popularite sa stále teší aj Taliansko. Ak sa teda neviete rozhodnúť, navštívte Kalábriu. Toto jedinečné miesto Vám umožní objavovať aj cestovná kancelária TIP travel a.s.

FOTO Zdroj: tiptravel.sk