To vyhľadávame najmä doma. Aj keď v práci si aj naše pracovisko prispôsobujeme našim potrebám, predsa len oveľa viac pohodlie vyhľadávame práve u nás doma.

Podľa toho si aj domovy zariaďujeme, no nie vždy ide všetko podľa nášho plánu. Najmä peniaze sú tým, čo nás brzdí, a tak sme často nútení všetko realizovať postupne. Nemalou finančnou záťažou je aj zateplenie, ktoré je u starších bytoviek veľmi obľúbené. Ak však chcete bývať v meste a ešte aj v peknom paneláku, je tento zásah nevyhnutný. Má však predovšetkým zámer ušetriť na kúrení, no bez komplexného riešenia nebudú výsledky také, ako by ste si možno predstavovali.

Nemenej dôležitým zásahom v snahe ušetriť náklady na teplo je, samozrejme, výmena okien. Najmä staršie byty sa môžu pochváliť tými starými, i keď drevenými oknami. Tieto sa však časom deformujú a ich izolačná schopnosť nie je taká, aká by mala byť. Tento ich nedostatok sa nedá odstrániť. Je nutné ich len vymeniť. V tomto prípade dávame prednosť plastovým oknám pred euro-oknami. Dôvodom je najmä cena, no aj pomerne náročná údržba drevených okien. Vyberať však musíte aj vhodný profil. Rokmi osvedčený sa stal profil Salamander, o ktorom sa viac dozviete na cedera-okna.sk.

Po výmene okien si budete môcť doma vychutnať aj väčší kľud, no nezabudnite na žalúzie. Staré pouličné osvetlenie tak môže narušiť aj Váš spánok, najmä ak bývate na nižších poschodiach. Oveľa vhodnejšie do obytných častí je tak verejné LED osvetlenie, ktoré svieti len na miesta, kde je to žiadané.

Photo by Idea go / freedigitalphotos.net