S našimi deťmi rastú aj ich nároky. V desiatich, či dvanástich rokoch už hračkou neohúrite, a tak nám dáva zabrať výber každého darčeka o to viac. Netreba sa teda spoliehať len na hračkárstva.

Aj tu nájdete vhodné maličkosti pre rôzne vekové kategórie, no u starších detí zabodujete najmä mobilným telefónom, samozrejme, tým najmodernejším, prípadne tabletom. K tomu ich vedie najmä kolektív v škole, kedy stačí, že jeden rodič má na podobné maličkosti, no a všetky ostatné deti túžia mať ich tiež.

Pre väčšinu našich peňaženiek sú však takéto želania nesplniteľné, najmä preto, že dieťa jednoducho nevie na takúto drahú elektroniku dávať taký pozor. Veľmi ľahko sa tak môže stať, že nový mobil, či tablet pokazí, prípade poškodí natoľko, že oprava nebude možná. Do istého veku ide teda o zbytočne vyhodené peniaze. Naviac iste chcete, aby Vaše dieťa netrávilo viac času za počítačom ako vonku s kamarátmi, či učením.

Výber správneho darčeka je teda hádankou, ktorú treba vyriešiť. Ak chcete dieťaťu dopriať niečo moderné a štýlové, vyberajte skôr z digitálnych hodiniek z mirppa.sk. Tu nájdete aj odolné modely, ktorým ani nešetrné zaobchádzanie nebude prekážať. Ak však dbáte na rozvoj jeho myslenia, môže byť vhodnejšia správna hra, či stavebnica. S drevenými kockami už nezabodujete, no napríklad puzzle zabavia celú rodinu. Ich skladanie si vyžaduje motorické, no aj rozumové schopnosti, ktoré môžete týmto spôsobom rozvíjať aj u staršieho dieťaťa. Následne môžu zdobiť aj detskú izbu, zaujímavejšie sú však najmä tie s 3D efektom, ktoré nájdete na i-puzzle.sk.

 

FOTO: i-puzzle.sk