Sú krásne, príjemne dotvoria miestnosť a potešia dušu. Kytice kvetov však dokážu povedať o darcovi aj obdarovanom o čosi viac. Možno aj to, čo by sme prezradiť nechceli. Nenechajte sa nachytať a spoznajte, čo odhalia kvety.

Jednoduchá margarétka

V jednoduchosti je krása. Práve kytica margarétok vysloví veľmi prosté, za to však úprimné „milujem ťa“.

Žiarivé tulipány

Tulipány si postupne našli svoje miesto a už dlhšiu dobu sa tešia veľkej popularite. Kytičky farebných jarných kvetiniek nájdete v kvetinárstvach, ale aj obchodných reťazcoch. Keď dostanete tulipány od svojho partnera, znamená to, podobne ako pri ružiach, romantiku. Odrážajú však aj fakt, že váš partner je konzervatívny a má rád usporiadaný vzťah.

Ľahostajná gladiola

Dostali ste gladiolu? Tak buďte v strehu! Tento kvet je prejavom neúcty a znakom, že ste pre darcu ľahostajná. Môže tiež predstavovať ochladzujúci sa vzťah.

Kytica ruží

Ruže sa vo všeobecnosti chápu ako symbol lásky. Ak vás partner prekvapí jednou ružou, možno to tak nevyzerá, ale máte vedľa sebe hanblivého človeka. Bojí sa nahlas priznať, čo k vám cíti. Kytica ruží – to je už iná vec! Svoju lásku prejavuje naplno.

Dôležitá je však aj farba. Kytica ruží červenej farby je prejavom vášnivých citov voči obdarovanej osobe. S ružovou polichotí vašej kráse a žltou zase ospravedlňuje neveru. Nemusí to tak však byť vždy. Pokiaľ vám partner prinesie kyticu žltých ruží, pretože sú vaše obľúbené, je to skôr znakom toho, ako dobre vás pozná.

Originálna orchidea

Orchidea reprezentuje zmyselnosť a jedinečnosť. Môžete s ňou prejaviť úctu, no osudovú lásku len veľmi ťažko. Darovaná orchidea prezradí, že si príjemcu naozaj vážite.

Pyšná slnečnica

Správate sa niekedy namyslene či samoľúbo? Možno dostanete od svojho milého práve slnečnice. Tie sú totiž krásne a viditeľné a svojou krásou sa aj dostatočne pýšia.

 

Foto: Bigstockphoto