Po rokoch spokojného bývania si zvykneme na všetko. Ani nám tak nepríde, aký je náš domov zastaraný. Uvedomujeme si, že každý zásah si vyžaduje čas, no najmä hotovosť, ktorá vo väčšine rodín chýba. Preto sa uspokojíme aj so starým, no stále funkčným vybavením.

Ak Vám však už Vaše zastarané bývanie prekáža a na vine nie je len kvapkajúci kohútik, zrejme nastal ten správny čas na rekonštrukciu. Tá si vyžaduje nemalé plánovanie, a to najmä ak ide o kúpeľňu. Práve tá je pre naše pohodlie nenahraditeľná, a tak nenechajte nič na náhodu. Ak obraciate každé jedno euro, zrejme oceníte aj hľadanie najvýhodnejšej ceny, či už u obkladu, dlažby, alebo samotného vybavenia. Nezačínajte teda okamžite, ale si najskôr urobte prieskum trhu. Ak napríklad máte miesto v pivnici, môžete niektoré výhodné ceny využiť aj o niečo skôr, ako sa pustíte do prác. Stavebný materiál sa predsa nepokazí.

V bytoch riešime večný problém nedostatku miesta. Aj kúpeľne tak trpia menšími rozmermi a len zriedka to môžete napraviť stavebnou úpravou. V panelákoch je všetko akési menšie, ako by sme potrebovali, preto sa snažte efektívne využiť ten priestor, ktorý máte k dispozícií. V menšej kúpeľni tak zaručene oceníte sprchový kút, ktorý zaberie menej miesta ako klasická vaňa. Zostane tak priestor aj na práčku, či dostatočne veľké umývadlo. Porovnávať ceny sprchových kútov môžete aj na najkupelna.sk.

Ak však chcete aspoň niečo ušetriť, zrejme ste sa rozhodli ponechať pôvodné staršie dvere. Ani cena nových nie je veľmi nízka, no obnova starých prinesie nový vzhľad za výhodnejšiu cenu. Vymeniť však môžete aspoň kľučky z modos.sk.