Aj dieťa potrebuje svoj vlastný priestor, treba len prihliadať na to koľko má rokov. Ak sú stredom jeho záujmu ešte hry, bude izba vyzerať trochu inak, ako keď sa už musí pripravovať do školy.

Každý vek si teda vyžaduje trochu iný nábytok. Táto predstava Vám zrejme naháňa strach najmä vzhľadom na neustálu potrebu meniť izbu ako dieťa rastie. To je síce nutné, no nemusí Vás to zruinovať. Dnes sú na trhu rôzne modely nábytku, ktorý sa dá výhodne kombinovať. Pokojne tak môžete po niekoľkých rokoch vymeniť napríklad len posteľ.

Samozrejme, treba dbať aj na kvalitu samotného nábytku a myslieť na budúcnosť. Aj keď malé dieťa toho veľa nepotrebuje, neskôr sa Vám zídu aj v detskej izbe skrine, kde si schová všetko od oblečenia, hračiek až po učebnice. Dostatočný úložný priestor je teda nevyhnutný a hľadať ho môžete aj na nabytok-elegancia.sk. Treba však dbať aj na dostatok priestoru pre hry. Najmä v prvých rokoch života dieťa potrebuje na svoje hry viac miesta. Neskor mu do izby pribudne aj písací stôl, či poličky na knihy.

Nezabúdajte však ani na dekorácie. Aj samotné dieťa by malo dostať možnosť podieľať sa na konečnom vzhľade svojej izby, preto ho počúvajte ako pri výbere farby stien a nábytku, tak aj pri voľbe dekorácií. Dnes im predsa na steny môžeme umiestniť aj rozprávkové bytosti.

Hračky však budú hrať prím ešte dlhé roky. Aj keď sa budú časom meniť, niektoré prirastú k detskému srdiečku viac, ako iné. Najmä chlapcov však potešia hračky na diaľkové ovládanie, tieto ponúka aj hrackarstvo.eu.