Funkcie odevných doplnkov, spojte sa!

Opasky budú jednou z mála vecí, ktoré sprevádzajú ľudstvo hádam od začiatku.  Ak odpočítame nahotu v raji, bude to pekných pár rokov, čo Adam zabil prvé zviera a prepásal sa jeho kožušinou. Naozaj, pamätám si ten obrázok z detskej Biblie, mal cez tú kožušinu šnúrku. História opasku bude tak rozmanitá, že sa neoplatí ani začínať, ale v každom prípade sa časom k funkčnej šnúrke pridala aj nejaká tá ozdobná funkcia. Dalo by sa polemizovať aj o funkcii spoločenskej, ale ruku na srdce, koľkí z nás si všimnú že pán pri vedľajšom stole sa zapína Armanim, a koľko z tých niekoľkých bude kvôli tomu zle spávať? Okrem toho, poctivý pevný pánsky opasok si dnes určite môžete zadovážiť aj bez vybrakovania svojho konta.

Pozitívne centimetre

Pred kúpou opasku sa nezabudnite poctivo zmerať – pri kvalitnom opasku sa skutočne uberať centimetre pre lepší pocit neoplatí. Buď si premerajte svoj osvedčený opasok, vrátane pracky, alebo pripočítajte k obvodu pásu 15 cm. Nezaškodí ani skontrolovať šírku pútiek na nohaviciach, na ktorých ho budete predovšetkým nosiť, aby ste po vybalení zvoleného kúsku neboli zbytočne sklamaní.  Ak Vás náhodou centimetre v páse až tak netešia, pozrite sa na to pozitívne – za svoje peniaze dostanete viac kvalitne spracovanej kože.

Nezabudnite na harmóniu

10117-30Asi to bude tou niekoľkotisícročnou tradíciou nosenia (a možno aj pozostatkom onoho sociologického faktoru), aj na takú malú plochu, ako je opasok, sa vojde dosť štýlotvorných znakov. Doplnky sa volajú jednoducho doplnky preto, lebo dopĺňajú Váš celkový štýl – a tak mám zlú správu pre nerozhodnejších jedincov: máte z čoho vyberať. Aj medzi celokoženými opaskami volíte štýl, hladkú, zdobenú alebo surovú povrchovú úpravu, spôsob prešívania (ak vôbec), farbu a pracku: plnú, zdobenú, či klasický strmeň. Či si dáte na pupok ručne kovanú sponu, vyleštenú plnú pracku od Pierre Cardine, alebo platničku s vymodelovanou byvolou hlavou, voľte niečo, čo s Vami bude súznieť.

Web www.panskaelegancia.sk Vám poslúži veľmi dobre, či už chcete zohnať elegantný opasok na spoločenské príležitosti, alebo si trochu dofrajeriť svoje obľúbené džínsy. Výrobcovia, stavajúci na dobrom mene značky a kvalitnom spracovaní Vám trvácnosť Vášho nového kamoša zaručujú.