V globálnom meradle sa veľkej popularite teší ruleta. Jedná sa o pomerne jednoduchú a ľahko pochopiteľnú hru, u ktorej môžete stráviť aj niekoľko hodín. Nemusíte chodiť do kasína, pretože sa dá hrať live ruleta online. V nasledujúcich riadkoch sa na túto obľúbenú hru pozrieme podrobnejšie.

Princíp hry je pochopiteľný aj pre úplného laika v oblasti hier. Ak vás nebaví kartové hry, ruleta možno bude to pravé orechové, ako si skrátiť dlhé chvíle. Vo svojej podstate sa jedná o otáčavé zariadenie, ktoré je zostavené z dvoch sústredných kolies. Väčšie koleso sa nepohybuje, menšie koleso sa otáča. Ruleta totiž pochádza z francúzskeho slova a v preklade znamená malé koleso.

Menšie koleso býva rozdelené na 37 dielov, pokiaľ sa jedná o francúzsku ruletu. Druhým variantom je rozdelenie menšieho kolesa na 38 dielov, pokiaľ sa jedná o americkú ruletu. Francúzska ruleta má totiž len jednu nulu a americká dve nuly. Každý diel veľkého kolesa je označený číslom a zafarbený do červenej či čiernej farby. Nuly sú v zelenej farbe.

Ako hra prebieha?

Ako sme už podotkli, pravidlá hry sú jednoduché a celý princíp tiež. Krupiér pošle guličku proti smeru rotácie menšieho kolesa. Gulička začne spomaľovať a nakoniec sa zastaví na jednom z dielikov menšieho kolesa.

Hlavným dôvodom, prečo sú obľúbené turnaje v rulete práve na internete, je, že sa objavuje veľa druhov stávok. Môžete si vybrať podľa vlastného uváženia. V jednotlivých kasínach sú rozdielne minimálne a maximálne stávky. Výhra sa odvíja od výplatného pomeru stávky. Môžete staviť na nepárne alebo párne čísla, na červenú či čiernu farbu (prípadne na nulu), na skupiny čísiel, na konkrétne číslo, na radu či stĺpec. Možností je veľa.

Nespornou výhodou internetového kasína je, že si vyskúšate ruletu zadarmo. A ak sa vám táto hra nebude pozdávať, stačí zavrieť prehliadač a ísť sa venovať niečomu inému.

 

FOTO:  © viperagp / Dollar Photo Club