parkour fashion

Chceli by ste začať športovať, rozvíjať telo i ducha, alebo skúsiť niečo nové?

Ak bola vaša odpoveď “Áno, áno, áno!”. Čítajte ďalej, dozviete sa kde a ako začať s parkourom.

Čo?

Parkour je disciplína, ktorej meno je francúzskeho pôvodu. Jej základnom je dostať sa z bodu A do bodu B, plynulo a bezpečne, iba za pomoci vlastného tela. Výhodou je, že k výkonu tohoto športu nepotrebujeme žiadne doplnky či iné športové náradie, stačí vlastné telo a chuť zdokonalovať sa – či už fyzicky, alebo mentálne. Účelom je plynulé prekonanie akýchkoľvek prekážok v priestore.

Tento šport však nie je iba fyzická aktivita a my vám ukážeme, ako sa pomocou nej rozvíja telo i myseľ.

Ako?

Ak ste odhodlaný a tento šport vás zaujal, sústredte sa na celkové spevnenie tela. Najmä silné ruky sú dôležitým prostriedkom k úspechu. Zamerajte sa aj na zlepšenie výšky výskoku, nakoľko to je jedna z hlavných požiadaviek pre úspešné praktizovanie tohto zaujímavého športu.

Internet ponúka mnoho tutoriálov, v ktorých nájdete základy či rôzne techniky, ktoré sa vykonávajú. Po preštudovaní všetkého dostupného materiálu, je čas na samotný výkon. V žiadnom prípade neodporúčame túto aktivitu vykonávať na vlastnú päsť! Na Slovensku je množstvo profesionálov, ktorí sú nápomocní a ochotní previesť vás celým procesom, bezpečne a účinne.

Parkour Bratislava ponúka mnoho miest a lektorov, ktorí sa postarajú o ten najlepší zážitok zo športu.

Kde?

Medzi obľúbené miesta patrí most SNP, Slavín či Bratislavský hrad. Nájdete tu dostatočné množstvo prekážok, miest na skákanie…

Čo sa miesta týka, jediné čo potrebujete je primeraný počet prekážok. Prekážky by nemali byť príliš náročné, ale ani veľmi jednoduché. Lokalitu pre svoj tréning prispôsobte schopnostiam a zručnostiam.

Vhodné vybavenie

Parkour je skvelý najmä preto, lebo nevyžaduje žiadne veľké finančné investície. Jediné čo potrebujete je pohodlné oblečenie, v ktorom sa cítite komfortne. Samozrejme existuje parkour fashion. Ak sa teda chcete venovať tejto aktivite na plno, môžete si vybrať so širokej škály kvalitného a dizajnového oblečenia, ktoré je navrhnuté práve na túto aktivitu. Ponúka vám tak slobodu pohybu, pohodlie a štýl v jednom.