5 tipov na aku náradie do domácnosti, ktoré určite využijete

Akumulátorové náradie poskytuje vďaka svojmu napätiu výnimočný výkon, no jeho hlavnou výhodou zostáva mobilita, keďže nemusíte premýšľať nad dĺžkou prívodného kábla a dostupnosťou elektrickej zásuvky. Aku náradie je skrátka ideálne pre všetky montáže v teréne. Pozrite si našich 5 tipov a prečítajte si, prečo vám práve toto náradie nesmie chýbať.

Vyberte si to najlepšie akumulátorové náradie

V každej domácnosti či záhrade treba z času na čas niečo opraviť, prerobiť či upratať. Nie vždy ide o jednoduché záležitosti, v každom prípade je však vhodné, ak máte po ruke nástroje, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Makita má na výber viaceré výkonné aku náradie, my sme však zo širokého sortimentu vybrali pre vás nástroje, o ktorých si myslíme, že ich využijete najviac.

1. Vŕtacie skrutkovače – Či už to bude Makita akumulátorový vŕtací skrutkovač 3,6 V, 7,2 V, 12 V alebo 18 V, tento prekvapivo ľahký a praktický prístroj nebudete chcieť pustiť z ruky. Ergonomicky tvarovaná rukoväť a spoľahlivý výkon zaručia pohodlnú a efektívnu prácu.

2. Aku píly – Pílenie kovu, sadrokartónu, dreva či rezanie obkladačiek a skla sa nezaobíde bez akumulátorových píl. Podľa toho, čo potrebujete, si môžete vybrať chvostovú, okružnú, priamočiaru či kosovú pílu alebo rezačku.

3. Aku brúsky – Priame alebo uhlové akumulátorové brúsky Makita sú ako stvorené na brúsenie a rezanie rôznych materiálov na menej dostupných miestach. Nízka hmotnosť a kvalitná robustná konštrukcia sú ideálne na pohodlnú prácu aj v stiesnených priestoroch. Poteší i to, že vďaka akumulátoru nepotrebujete žiaden kábel. O bezpečnosť pri práci sa postará poistka proti nechcenému spusteniu stroja.

4. Akumulátorové vysávače – Ak potrebujete povysávať tam, kde žiadny kábel nedosiahne, lepšiu možnosť ako akumulátorový vysávač nenájdete. Iba ak by ste sa rozhodli pre robotický aku vysávač, ktorý sa vysávania zhostí namiesto vás.

5. Sady akumulátorového náradia – Majte všetko pokope vďaka kompletnej sade aku náradia. Sami si vyberte, aké akumulátorové náradie hľadáte a vychutnajte si prácu s profesionálnymi nástrojmi Makita, ktoré nebudete chcieť odložiť.