Blíži sa čas Vianoc a vy možno hľadáte vhodné darčeky pre svojich blízkych. Veľmi dobrým nápadom môže byť kniha, ideálne od slovenskej autorky. Ak ste o Jane Pronskej ešte nepočuli, v tomto článku vám ju v krátkosti predstavíme.

Jana Pronská sa radí medzi menej známych slovenských autorov kníh, jej diela však rozhodne stoja za pozornosť a treba uznať, že medziročne začínajú lákať čoraz viac čitateľov. Predtým, ako si predstavíme jej tvorbu, patrilo by sa napísať niečo o samotnej Jane Pronskej a jej živote. Spisovateľka Jana Pronská sa narodila v Gelnici, študovala a následne aj maturovala v Spišskej Novej Vsi. Aktuálne žije v Nálepkove s manželom a tromi deťmi.

Už od mladi ju zaujímala história, najmä slovenský stredovek. Ako každá správna žena, Jana Pronská miluje romantiku. Tieto dve záľuby začala postupne spájať, až vyústili do tvorby literárnych diel, ktoré majú predovšetkým tematiku romantických príbehov z čias slovenského stredoveku. Možno vás prekvapí informácia, že Jana Pronská vydala už 15 úspešných historických románov! Radí sa tak medzi najúspešnejších slovenských autorov, viackrát bola nominovaná na rôzne ocenenia.

Knihy, ktoré chytia za srdce

Keď si vyskúšate prvú, neodoláte ani ďalším. Knihy Jany Pronskej sú písané charakteristických štýlom plným romantiky, vzrušenia, ale aj napínavých scén. Inými slovami, pri týchto historických románoch sa rozhodne nebude nudiť ani človek, ktorý bežne historické romány nečíta. Jana Pronská debutovala dielom Zlatníkova chovanica a práve veľký úspech tohto historického romantického románu ju inšpiroval k tvorbe ďalších diel. Niektoré romány majú dokonca viac častí.

Opäť sa veľkým oblúkom dostávame k úvodu a tipu na zaujímavý vianočný darček. Kniha je vždy niečo, čo človeka poteší, najmä keď sa jedná o zaujímavú knihu od autora, ktorého daný človek predtým možno nepoznal. Tak neváhajte a darujte knihu!