Naše príjmy zväčša nezodpovedajú naším predstavám. Vyžiť z nich však musíme aj keby sme nechceli. Jednoducho sa musíme uskromniť, a ak chceme, dokážeme ušetriť aj z mála.

Naše výdavky však nemôžeme znižovať donekonečna. V prvom rade nám to nedovolia najmä neustále rastúce ceny potravín, ale aj energií. Všetko ide hore, a tak musíme neustále viac pracovať, alebo hľadať iné rezervy.

S blížiacou sa zimou Vás však možno najviac trápi kúrenie. Ak nebývate na chalupe a nemáte dosť dreva na zimu, zrejme sa nevyhnete ani vysokým účtom za teplo. Tento komfort aj v zime niečo stojí, no ani pri najväčšej snahe ušetriť a pritom sa aj trochu zohriať, nepochodíte. Najčastejšie Vám z vrecka peniaze vyberá samotná stavba. Najmä staršie domy už nespĺňajú najnovšie kritériá pre úsporný domov, a tak platíme každý rok viac a viac.

S tým sa však nemusíte zmieriť. Riešenie však ponúka často iba zateplenie. Táto investícia si vyžaduje nemalú hotovosť, no neskôr sa Vám vráti v podobe podstatne nižších účtov za teplo. Dôvodom prečo sa v zime nezohrejete, a predsa platíte nemalé čiastky, sú úniky tepla. Zatepľovanie domu tak môže predstavovať jedinú cestu, ako ušetriť. Viac sa o tejto možnosti dozviete na psgroup.sk.

Prvotnú investíciu si však nemusíte len dlhé roky šetriť. Riešenie ponúkajú aj Quatro Pôžičky, no dobre zvážte, či Váš rodinný rozpočet unesie aj tieto mesačné splátky. Nepodceňujte ani poplatky a výšku úroku, inak túto pomoc výrazne preplatíte. Hľadať a porovnávať sa teda rozhodne oplatí.

FOTO: psgroup.sk