Naše deti milujeme a najradšej by sme im dopriali hry od rána až do večera. Veľmi dobre si však uvedomujeme, že toto obdobie, keď si môžu voľný čas bezstarostne vychutnať a využiť podľa vlastných predstáv, sa veľmi skoro skončí.

Nástupom do školy tak skutočná realita zaskočí nejedného prváčika. Práve preto by sme ich mali na tento okamih pripravovať už dopredu. Do školy sa jednoducho chodiť musí, no väčšina detí nezvláda nároky, ktoré sú na ne kladené. Do učenia by sme sa preto mali pustiť už doma, samozrejme, hravou formou. Určite chcete, aby aj Váš syn, či dcéra boli dobrými žiakmi, no na to ich musíte motivovať.

Podporiť myslenie, ale aj samotný vývoj dieťaťa môžeme didaktickými hračkami. Nevyberajte teda akékoľvek. V obchodoch nájdete množstvá hračiek, no deti si vyberajú tie, ktoré sú najviac farebné, najväčšie, najmäkšie, ale najmä tie, ktoré videli v reklame. Preto častejšie voľte nákup bez nich a dobre zvažujte prínos pre Vaše dieťa. Pohodlne tak však môžete urobiť aj cez internet na nomiland.sk.

V škole ich teda čaká presný režim, no doprajte im voľnosť, aspoň cez víkendy a na oslavách. Ak aj na trhoviskách Vaše dieťa najviac vyhľadáva rôzne nafukovacie atrakcie, doprajte mu ich aj na jeho oslave. Deti si predsa zaslúžia aj zábavu, nielen učenie. Aj takto ich môžete potešiť, deti sa hrami zabavia a v skákacom hrade vybijú prebytočnú energiu. Takáto zábava deti príjemne unaví a s príjemnými a nezabudnuteľnými spomienkami budú spať ako v bavlnke.