Poradíme vám, na základe akých kritérií si môžete zvoliť primeranú pomôcku pre nosenie vášho potomka. Odporučíme z čoho možno vychádzať, v ktorých prípadoch sa oplatí dať prednosť nosiču a kedy je naopak najvhodnejšia šatka.

Pomôcky na nosenie, ktoré vás nesklamú

Vhodnosť nosiacej pomôcky sa odlišuje s ohľadom nielen na potreby bábätka, ale aj rodičov. Riadiť sa môžete sa na začiatok vašou výškou a konfekčnou veľkosťou a neskôr zohľadniť výšku, váhu a vek dieťatka, ktoré budete nosiť. Špeciálna ponuka je dostupná tiež pre tehotné mamičky hľadajúce vhodnú pomôcku pre novorodenca. Dôležité je tiež podotknúť, že sa nemusíte spoliehať len na jedinú pomôcku a pokojne tak môžete vlastniť šatku aj nosič a obmieňať ich podľa potreby či podľa preferencie vášho dieťatka. S nosením možno začať krátko po jeho narodení a venovať sa mu dá po dobu prvých mesiacoch života, alebo aj niekoľkých rokov či sa k nemu prikláňať pri výnimočných príležitostiach.

Všeobecne však možno povedať, že pre novorodeniatko, ktoré ešte neprekonalo vek troch mesiacov, sú najvhodnejšou voľbou šatky na nosenie detí. Vďaka svojej flexibilnej štruktúre a pohodlnému materiálu sú schopné adaptovať sa bez problémov na detské telíčko, ktorého váha bude v šatke primerane rozložená medzi ramenami a chrbticou osoby, ktorá dieťatko nosí. Drobček sa tak bude cítiť v bezpečí, bude pokojnejší a lepšie sa vyspí. Jednotlivé modely šatiek sa od seba v zásade líšia v otázke zloženia, dĺžky a gramáže.

Praktické nosenie nielen pre najmenších

Popri pestrej škále šatiek máte k dispozícii tiež ergonomické nosiče, ktoré odporúčame používať pri deťoch starších ako tri mesiace. Vďaka svojej prepracovanej konštrukcii sa dá výška a šírka chrbtovej opierky nosiča prispôsobiť veku a výške vášho potomka a pri správnej starostlivosti vám teda vydrží tak dlho, pokiaľ ho budete potrebovať. Disponuje kvalitným systémom ramenných popruhov, ktoré rovnomerným spôsobom rozložia detskú váhu a zároveň ich dokážete jednoducho zapnúť aj odopnúť vďaka praktickej magnetickej spone. V neposlednom rade si nosiče získajú vašu pozornosť aj svojím kreatívnym dizajnom vychádzajúcim z tradičných slovenských motívov.