Neustále zdokonaľovanie našich schopností je síce otravné, no veľmi potrebné. Trénujeme si tak pamäť aj celý mozog. Takto oddialite starobu a nestane sa, že sa jedného dňa zobudíte a zabudnete kam ste dali okuliare.

Mozog je tiež len sval, ak ho nebudete používať stratíte neskôr aj schopnosti, ktoré ste používali celkom bežne. Sme tak predurčení k celoživotnému vzdelávaniu, čo sa nemusí pozdávať každému. Pri spomienkach na školu to neteší väčšinu z nás, no už nemusíte sedieť v lavici. Aby ste svoj mozog trénovali, stačí veľa čítať, a to aj náučnú literatúru. Venovať sa tiež môžete spoločenským hrám, ktoré podporujú pamäť a myslenie.

Veľmi dobrým pomocníkom, ako sa vyhnúť starnutie a svoju myseľ udržiavať v dobrej kondícií sú aj jazyky. Touto cestou môžete nájsť novú vášeň. Zo začiatku je zrejme návšteva kurzu podmienená skôr nutnosťou, ako vlastným rozhodnutím, no postupne a s pribúdajúcimi vedomosťami možno nájdete radosť aj z takéhoto štúdia. Naviac jazykovú školu môžete navštevovať kdekoľvek ste doma, pokojne aj v Prahe.

Práve takéto vedomosti totiž nevyužijete len v práci. Oveľa istejšie sa budete pohybovať aj na dovolenke v zahraničí, najmä ak zvolíte angličtinu. Práve ňou sa dohovoríte takmer kdekoľvek na svete. Cestovanie tak bude ešte lepším zážitkom a vďaka letenkám Viedeň – Londýn, môžete svoje jazykové znalosti priviesť do dokonalosti.

S prácou na našich schopnostiach a vedomostiach však nestačí začať na dôchodku, nenechajte nič na náhodu a začnite čím skôr. Aj vo vyššom veku tak povediete plnohodnotný život.