V našej spoločnosti sa najväčší dôraz kladie na prácu. Najskôr je to správy výber školy pre naše dieťa, ktorý nás zaujíma, no aj to sa deje v snahe priaznivo ovplyvniť jeho ďalší, a teda najmä pracovný život.

Neraz tak zabúdame na to, čo by naše ratolesti robili najradšej, a nemusia to byť len hry s kamarátmi. Veľa priestoru na realizáciu jeho, či jej snov nenechávame. Jednoducho chceme, aby sa malo lepšie ako my, no týmto naším prístupom sa to nemusí vždy podariť. Čo na tom, že bude uznávaný lekár, ak ho toto zamestnanie nebude aj napĺňať.

V puberte sa deti búria, no nie na všetkých rodičov to platí rovnako. Život by nemal byť o tom, že náš odpor k práci, ktorú robíme, je vyvažovaný vysokým finančným ohodnotením. Peniaze samozrejme potrebuje každý a je zrejmé, že so vzdelaním a na vysokej pozícií si ich zarobí ľahšie, ako v pásovej výrobe v najbližšej fabrike.

Život však nie je len o práci. Počúvať by sme preto mali aj želania našich detí, i keď povolanie „superhrdina“ ešte nie je riadne platené, nechajte im ich sny. Časom sa z nich môže rozviť celkom zaujímavý plán pre ich šťastnejšiu budúcnosť. Dovtedy im doprajte aj rôzne koníčky, hoci tieto nebudú mať vplyv na ich ďalšie zamestnanie. Neskôr po práci sa tak budú môcť pri zmysluplnej činnosti odreagovať. Pokojne tak svojmu synovi kúpte rybársky prút, získa tak vzťah k prírode. Alebo investujte do kúpy hudobného nástroja, vyberať môžete na ehudobniny.sk.

Aj takéto maličkosti a zdanlivo zbytočnosti môžu mať neskôr veľký význam nielen pre naše deti, ale aj pre ich ďalšie kroky životom.