Nech už bývate na dome, alebo v paneláku, len zriedka môžete povedať, že doma nemáte prácu. Prirodzene okolo domu je roboty viac, no to je podmienené aj samotnou záhradou, v ktorej nájdeme činnosti od jari do jesene a ešte občas aj v zime.

V byte je život o to jednoduchší, no opravy a výmeny sa budú opakovať pravidelne aj tu. Ak teda s niečím skončíte, je isté, že o nejaký čas, budete musieť opäť investovať peniaze, ale aj vlastnú energiu na viac alebo menej nevyhnutnú zmenu. Často totiž pristupujeme ku rekonštrukcií aj z estetického hľadiska. Je to celkom bežné, keďže po rokoch v rovnakom prostredí hľadáme aspoň malú zmenu, ktorá by nás potešila po návrate z práce.

Na veľké prestavby často chýbajú peniaze. Preto sa snažíme aj z mála vytvoriť veľkú zmenu. Na to stačí trochu fantázie a šikovné ruky. Ak Vás predsa čakajú väčšie zásahy, môžete práve vlastnou šikovnosťou veľa ušetriť, ak si nebudete musieť na každú drobnosť volať profesionálnu firmu. Ak Vám však stačí aj málo, výraznú zmenu môžete docieliť napríklad samolepiacimi fóliami. Tie sú lacné a môžete nimi oživiť každý starší nábytok. Ak je drevený, stačí ho obrúsiť a nalakovať. Oplatí sa však vymeniť aj nábytkové kovania, nájdete ich na fpinterier.sk, všetko tak bude fungovať tak, ako má. Takto si za pár drobných vynovíte kuchyňu aj obývačku.

Pri väčších rekonštrukciách však neraz zabúdame na detaily. Najmä v kúpeľni je ľahké na niečo zabudnúť, no rozhodne by to nemal byť kúpeľňový ventilátor. Práve ten predsa zabezpečuje, aby sa Vám v kúpeľni nehromadila vlhkosť, a tým predchádza znehodnocovaniu jej vybavenia.