Každá pneumatika je navrhnutá do špecifických podmienok, a práve preto by ste sa mali aj vy zamyslieť nad tým, prečo je nebezpečné používať zimné pneumatiky počas leta! Čo vám hrozí, ak by ste predsa len dojazdili zimné pneu v letnom období? Ohrozujete tým závažne bezpečnosť premávky?

Zimné pneumatiky v lete – vyššie opotrebenie, vyššia hlučnosť i vyššia spotreba paliva

Zimné pneumatiky sú vyrobené zo špeciálnej zmesi, ktorá má za úlohu fungovať len pri teplotách pod nulou, resp. pod 7 stupňov Celzia. Pri rastúcej teplote sa pneumatika prehrieva a zmes vo vysokej teplote postupne, ale isto prestáva fungovať. Pneumatika sa začne výrazne opotrebúvať, no okrem toho začne strácať priliehavosť na cestách! Ďalším negatívom je tiež vyššia hlučnosť, no dokonca vyšší odpor pneumatík, ktorý je spojený aj s vyššou spotrebou paliva. Letné pneumatiky Matador sú zárukou nielen komfortu i dokonalej priliehavosti na cestách, no okrem toho zabezpečujú kratšiu brzdnú dráhu, nižšiu hlučnosť i nižšiu spotrebu paliva, čo oceníte najmä vtedy, ak sa vyberiete na dlhšiu trasu.

Pozor na ovládateľnosť!

Ak by ste teda ponechali zimné pneumatiky aj počas leta, dochádza k predĺženiu brzdnej dráhy, a to predovšetkým na suchej vozovke. Tento fakt je spôsobený tým, že zimné pneu nemajú kvôli veľkému počtu drážok takú styčnú plochu s vozovkou ako práve lacné pneumatiky určené na letnú sezónu. Práve letné pneu sú zárukou lepšej ovládateľnosti na suchej vozovke, pochopiteľne len v prípade, že dodržiavate rýchlosť a nie ste zástancom agresívnej jazdy.

Nezabudnite na hliníkové disky!

Ako už isto viete, hliníkové disky sa vyznačujú nielen prepracovaným vzhľadom, ktorý vás zaujme od prvého momentu, no taktiež zlepšujú brzdné vlastnosti vozidla a vďaka svojej ľahkosti dokážu pozitívne zmeniť jazdné vlastnosti vozidla. Výborne odolávajú korózií a vyznačujú sa vysokou životnosťou, čiže pri správnej starostlivosti vám poslúžia aj niekoľko desiatok rokov.