Sprievodca masážnymi prístrojmi na nohy
Sprievodca masážnymi prístrojmi na nohy

Nohy sú prehliadanou časťou tela, ktorá však nesie veľkú záťaž. Preto si aj nohy a chodidlá zaslúžia pravidelnú starostlivosť a relaxáciu. Na trhu existuje množstvo masážnych prístrojov na nohy, ktoré ponúkajú rôzne funkcie masáží. Ako si vybrať správny prístroj? Náš malý sprievodca vám pri výbere pomôže.

Masážny vankúš

Masážny vankúš je jednoduchý a praktický prístroj, ktorý sa dá použiť na masáž chodidiel, ale aj iných častí tela ako sú chrbát, krk a ramená. Tento masážny prístroj sa skladá z viacerých masážnych hlavíc, ktoré sa otáčajú a vyvíjajú tlak na pokožku. Niektoré modely majú aj funkciu vyhrievania, táto funkcia zvyšuje účinok masáže a pridáva pocit pohody. Masážny vankúš je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú univerzálny a cenovo dostupný masážny prístroj.

Masážny kúpeľ

Masážny prístroj na nohy v podobe kúpeľa je veľmi obľúbený. Napustí sa do neho voda, ktorá chodidlá príjemne premasíruje.  Prístroj vytvára bublinky, vibrácie, valčekovú masáž alebo magnetickú terapiu, ktoré stimulujú akupresúrne body na chodidlách. Masážny kúpeľ je ideálny pre ľudí, ktorí chcú zažiť príjemnú a osviežujúcu masáž nôh v kombinácii s vodnou terapiou.

Prístroj na masáž nôh so vzduchovými vankúšikmi

Prístroj na masáž nôh so vzduchovými vankúšikmi je zariadenie, ktoré sa nasadí na nohy a obopne ich vzduchovými komorami. Prístroj potom striedavo napĺňa a vypúšťa vzduch z komôr, čím vytvára kompresnú masáž, ktorá napodobňuje ľudské ruky. Prístroj na masáž nôh so vzduchovými vankúšikmi je skvelý pre ľudí, ktorí trpia opuchnutými, unavenými alebo boľavými nohami. Pomáha zlepšiť lymfatický a krvný obeh, odstrániť toxíny a zmierniť napätie.

Kompresný masážny prístroj

Kompresný masážny prístroj sa skladá z dvoch nohavíc, ktoré sa obliekajú na nohy. Vnútro nohavíc tvorí zariadenie vytvárajú tlak. Prístroj realizuje cyklickú masáž, ktorá sa pohybuje od chodidiel smerom k stehnám. Kompresný masážny prístroj je určený pre ľudí, ktorí majú problémy s krvným tlakom, cievnym systémom, kŕčovými žilami a celulitídou. Prístroj pomáha zlepšiť krvný a lymfatický obeh, znižuje opuchy, bolesť a pocit ťažkosti v nohách. Túto masážnu pomôcku kúpite v obchode inSPORTline.

Prístroj na masáž nôh – doska

Prístroj na masáž nôh v tvare dosky má na povrchu umiestnené masážne body a vytvára vibrácie. Tieto body posilnia a pretiahnu svaly, zvýšia flexibilitu a rovnováhu. Doska je výborná pre prevenciu a liečbu plochých nôh, hallux valgus, bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Prístroj na masáž nôh v tvare dosky máva tiež funkciu vyhrievania a dajú sa ním masírovať aj iné časti tela, napríklad chrbát a stehná.

Autor: Gabriela Kudláčová