Zásnuby a svadba sú dôležitými krokmi v živote človeka, s ktorými sú spojené nielen dôležité emocionálne rozhodnutia, ale taktiež aj značné finančné výdaje. A čo si budeme hovoriť, pre mnohé mladé páry môžu tieto výdaje znamenať veľký problém. Nie je sa čomu diviť, keďže svadobná hostina stojí až niekoľko mesačných platov. A snubný a zásnubný prsteň si tiež žiada svoje.

Možno preto si stále viac párov obľúbilo trend tetovania snubného prsteňu, namiesto zháňania klasických kovových šperkov. Medzi výhody tohto tetovania priraďujú zamilovaní predovšetkým ušetrené financie za nákup snubných prsteňov, ale tiež menej stresu spojeného zo zháňaním požadovaného šperku. U tetovaných prsteňov nepotrebujú tiež zisťovať žiadne informácie o kvalitách alebo druhov drahokamov, ani preskúmavať jednotlivé cenové ponuky.

Väčšine párov sa tiež páči originalita takéhoto snubného prsteňa. Pretože tetovanie má človek väčšinu na celý život, ide tiež o krásny a výstižný symbol večnej lásky, ktorá len tak nevyprchá.

Obľúbené motívy

Medzi obľúbené motívy patria jednoznačne symboly, ktoré sú typické práve pre daný konkrétny pár. Namiesto zlatého prsteňa sa tak na prstoch novomanželov objavujú postavičky z obľúbených filmov alebo seriálov. Niektoré páry sa nechávajú inšpirovať filmom, na ktorom sa boli spoločne pozrieť v kine na svojej prvej schôdzke.

Ďalším obľúbeným tetovaním je napríklad dátum svadby, čo sa pre pánov javí tiež ako značne praktické, pretože na výročie svadby naozaj len tak nezabudnú. Budú ho totiž nosiť každý deň doslova pred očami.

Miesto svadobné obrúčky volia často dámy tetovanie v podobe svojho nového priezviska a označenia pani. Pozadu nezostávajú ani motívy krídel, symboly súvisiace s hudbou, zamilované srdiečka, alebo krstné meno partnera.

Zamilované páry, ktoré predsa len chcú, aby ich tetovania aspoň trochu pripomínalo tradiční snubný prsteň, väčšinou zvolia ozdobné tetovanie, ktoré na prvý pohľad pripomína kovový prsteň. Až pri bližšom preskúmaní zistíme, že sa nejedná o prsteň, ale o ozdobné tetovanie. Také tetovania patria dizajnovo medzi jedny z najpodarenejších a v tetovacích salónoch vznikajú špeciálne série tetovaní v duchu snubných prsteňov. A nechýbajú tiež samozrejme ani tetovania prsteňov na prianie.

 

zdroj obrázkov: http://www.tattooeasily.com/